Nežná už bola a ako to v piatok na námestí slobody v Bratislave prebiehalo.

Autor: Július Kovács | 3.3.2018 o 15:18 | (upravené 4.3.2018 o 15:29) Karma článku: 5,01 | Prečítané:  1691x

Oficiálnu časť studená káva, divadelne vystúpenie. Nepovolená časť pred úradom vlády priama reč. Nežná revolúcia skončila. Komu sa článok nepáči, nech zapaľuje sviečky a štrngá kľúčikmi a uverí tomu, že to otrasie týmto marazmom. 

  Stojím v prvej rade zrazu idú ľudia s nejakým veľkým nadpisom, fotkami Kuciaka jeho priateľky pekné veľké farebné umelecky spracované a potom ľudia so sviečkami, neskôr nejaká pani vedľa mňa hovorí a veď s tými sviečkami to sú naši herci, ja ich veľmi nepoznám kamarátim skôr s knižkami sem tam si pozriem film s dobrými recenziami, no celkovo to vyzerá ako pohrebný pochod, dobre narežírovaný, ok ja som iného razenia asi príliš uštipačný na túto slušnú dobu. Prosím Vás uhnite a vy s tým veľkým nadpisom sem dopredu tuto pod pódium.  Chyba lávky pod pódium nadpis ktorý drží asi 20 ľudí pod pódiom vôbec nevidno. Zmena plánu viete, čo poďte hore vy s tým nadpisom dozadu takto rovno a vy stými sviečkami tamto doprava. Aj tak nadpis nevidno lebo je za účinkujúcimi chyba režiséra.

    Potom výzva aby sme sa chovali slušne, asi som na pohrebe. Ľudí hrôza, plný Gotwalďak teraz námestie slobody, hlava na hlave. Prebleskne mi hlavou asi by ľudia s tými nadpismi o Mafii, Kaliňák do basy, Mečiar je vrah, no asi by to mali niekam skryť a stiahnuť sa do ústrania a hanbiť sa veď, sme na pietnom slušnom zhromaždení.

     A skutočne vystúpenie je o tom ako Janko a jeho priateľka mohli tu žiť, mohli sa vziať, keby ich niekto, nevedno kto úkladné nezavraždil. Kolegovia mali a maju slzy v očiach, keď prišli do redakcie nevedeli sa spamätať a dorazilo ich to a dokončia jeho pracú, neviem kto z nich je datový analytik a kto z ních ma schopnosti a morálku Kuciaka no dobre nech sa posnažia. Vystúpi šéfredaktorka Sme,  redaktor denníku N, Pauhofova divadelne prednesie list českej novinárky,  riadne s citom ako v divadle.

  Nikde priama reč o tom že naša polícia je úplné skorumpovaná a naša vláda na čele s priemerom Ficom je skorumpovaná tiež a jeho matahari Trošková,  ťaha nitky mafie na úrade vlády, len nesmelé náznaky, bože uchovaj pomenovať. Je našej polícii neverím napríklad vôbec.

   Sme predsa na pietnom zhromaždení to sem nepatrí. Pán prezident na pódiu zapáli sviečku a povie niečo také, že sem dnes politika nepatrí, jednu vetu. Kto teda ak nie politici sú za vraždou Kuciaka a jeho priateľky, pán prezident. Zo zadu par hlasov kandidovať kandidovať sotva počuteľných. Preblesne mi hlavou o čom sa dočerta pán prezident pred pár týždňami rozprával na jeho narodeninovej party s Bugarom , Dankom a Ficom. Asi nenacvičovali štyroch mušketierov. Potom Šimečka je odo mňa asi o 10 rokov starší ja som bol v 89 proti nemu ucho, preblesne mi hlavou 89 fajn ale kto nezvládol pána Mečiara?  Nejak si Šimečku spájam s Fedorom Galom. Gal je fajn ako vedec prednášateľ na VŠ v Prahe ale ľudsky svoje ideály spálil a pošliapal keď svojou zbabelosťou pustil aj s ostatnými s VPN do politiky Mečiara a potom sa stiahol, lebo dostal z neho strach a Mečiar s nimi vymietol podlahu a následné rozdal majetok štátu ŠtB.  Šimečka  jeden z nich bol teraz v prejave akože,  najostrejší relatívne tiež nespomenul ani jedno meno koreňov zla Fica, Mečiara, Gašpara, Kaliňaka. Potom sme si zaspievali hymnu, spevák sa triasol nielen od nadšenia ale hlavne od mrazu a vyzvali nás aby sme sa v pokoji a dôstojné rozišli. V celku mám pocit že som čakal že dostanem rezeň zo zemiakmi a dali mi malé nechutné diétne tofú s lístkom šalátu.

 Zavraždili človeka a jeho budúcu manželku, načo sa tu hráme vinníkov mate za chrbtom sedia na úrade vlády ten mate tiež za chrbtom pódia.  Páčilo by sa toto  Jankovi Kuciakovi nepoznal som ho osobne , ale videl som jeho videa s panama papers a čítal jeho články o Baštrnakovi, Ficovi, Kočnerovi a celej tej hávedi. Živý mladý chalan vo veku mojej mladšej dcéry, bol podobný ako ona veselý bol plný života, elánu a nebál sa. No nie vážení Jankovi by sa toto nepáčilo. Nežná dopadla zle ostatne opisujem ju odkaz dole pod člankom.

  No idem pred úrad vlády a zrazu sa cítim medzi svojimi no asi som hulvat , dacan v preddôchodkovom veku. Preto montujem chladiče ako robotník aj keď mám doktorát dve vysoké a viem dobre English a v Britanii som dva a pol roka nedávno bol. Na Churchilovom námestí som sa zapojil do demoštracie Kurdov ktorá tam demonštrovala a žiadala vládu Veľkej Britanie aby konečne zasiahli konali, že tam umierajú ženy a deti. Som nespratník a tieto veci ma hnevajú potom kričím a dávam to najavo.

     Konečne a kričíme naplno MATE PROBLÉM, My sme tu doma, Odstúpiť, Dosť bolo Fica, Kaliňák do basy, prostitútky, hanba, mafia, otvor dvere, vrahovia, všetkých nás nezabijete. Na plne hrdlo s transparentmi niektorí lezú na branú a trasú ňou.  Z policajných tliapačov nás upozorňujú že oficiálne zhromaždenie skončilo a aby sme sa okamžite rozišli a nejaké iné vyhrážky. Efekt je ako keby priliali oheň do ohňa iba nás rozhnevali kričíme hlasnejšie a dlho asi aj hodinu čas letí a cítime sa dobre napriek mrazu ani ho nevnímame ako sme ho cítili na mŕtvom zhromaždení pred hodinkou pri hymne usmievame sa na seba. Myslím že Ján Kuciak by ocenil toto naše spontánne zhromaždenie aj keď nepovolené a pre niekoho nevkusné možno si fandím ale v hĺbke duše cítim že mám pravdu.

Tu je kúsok našho protestu neoficialneho

https://www.youtube.com/watch?v=NmsdnQu66uo

https://www.facebook.com/erik.vrabel/videos/10211986522120272/

alebo

https://www.facebook.com/erik.vrabel?hc_ref=ARTdMpZMaD5s-dGclAG3o8kWjZUGqWfKfKTxJvnmM_vcx2e-ywC_wYnyFFwPFChbWkg

Cestou domov keď idem na hlavnú stanicu je tu hlúčik policajtov. Prihovorím sa im dobrý večer. A veliteľovi poviem viete stala sa vražda a myslím si že väčšina obyvateľov Slovenska neverí, že to vyšetríte, chlapi robte s tým niečo, sú evidentne zaskočení ich veliteľ zahabká. Ale pane veď sa snažíme a odídem od nich.

Je 19 hodín mám nočnú chodím z Marianky do Lozorna každý deň napriek zime mrazu snehu bicyklom napriek doprave hustej vysvietený ako vianočný stromček, som starý blázon a viete čo som urobil ako pravičiar  založil odbory vo firme kde ju 14 rokov nemali. Tu sú moje nasledujúce články. Je možne že majitelia sme požiadajú redakciu aby môj blog zrušila. Veď Kovács je starý blázon. Písal niekedy dávno do necenzurovaných novín, tie čo prvé zverejnili zoznam ŠTB a porovnal Mečiara s Hitlerom, v čierne skrinke radia Twist Andyho Hrica mal veľa príspevkov po čísle sto to prestal nahrávať a rátať a robil zle HZDS pod názvom Judáš. Nebál som sa Mečiara a nebudem sa báť ani jeho klonu Fica ako ho pán Markovič trefne raz pred Bonaparte nazval. Ale inak doučujem matiku až po VŠ a tych čo súkromné doučujem asi si fandím majú ma radi viem sa k nim dostať cez matematiku a tú skutočne milujem.

Včera som pozýval ľudí na demonštrácie týmto článkom a ten pán s gastračmi keď si ho prečítal, čo som ho tam opisoval ,tak povedal ak pôjdete do politiky tak pojdem prvý krát voliť Vás poznám

https://juliuskovacs1.blog.sme.sk/c/477765/prosim-vas-podte-na-namestie.html

Tu je môj názor na nežnú a trvám na ňom a nežná už bola radšej zatrasiem branou na úrade vlády a vyvalím ju, ako by som mal štrngať kľúčikmi, ako v roku 89 a bol som presne tu na tomto námestí keď to všetko začalo, len som bol o polovicu mladší a neskúsenejší.

https://juliuskovacs1.blog.sme.sk/c/468855/nezna-revolucia.html

 

Pekný deň Janko Kuciak zomrel a pomstime ho tým že Slovensko urobíme lepšie MY SME  TU DOMA

Som po nočnej mal som ich týždeň a som ešte vyčerpaný  tak ten môj článok nie je brilantne spracovaný , určite je tu kopec štylistických a iných chýb ale píšem ako cítim. Nepretvarujem sa. Moja nagymama mi povedala rob čo cítiš keď potrebuješ plakať tak si poplač. Citim že to musím zo seba dostať neplačem usmievam sa.

V Denniku N som sa dočítal, že mi tam pred bránou úradu vlády sme všetci chuligáni, to iste o nás povedal Grigorij Meseržnikov. No áno, tak sme, sme zvyknutí, že nás hania.  A kto je potom ten , čo vraždí a rozkráda milióny z majetku štátu ? Majetok štátu je náš majetok. My sme tu doma!  Aha to je pán premier Robert Fico a minister vnútra Robert Kaliňák. 

 

Je nedeľa a dopisujem ďalší članok

https://juliuskovacs1.blog.sme.sk/c/477932/preco-musel-umriet-jan-kuciak.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Nenechajte sa nachytať na princíp jednoty

Masa musí zlomiť jednotlivca.

DOMOV

Fico v dueli so Sulíkom: Váš konkurent nie je Smer

Sulík pripomínal Ficovi minulé výroky.


Už ste čítali?