Prečo musel umrieť Ján Kuciak .

Autor: Július Kovács | 4.3.2018 o 11:44 | (upravené 4.3.2018 o 13:13) Karma článku: 1,66 | Prečítané:  558x

Inak nesmiem diskutovať lebo som vraj vo svojich diskusných prispevkoch upozorňoval na svoje články, čo je ťažký prehrešok. Takže aj keď diskusiu otváram dopredu sa ospravedlňujem nebudem na ňu vedieť odpovedať.

Dôsledkom nekontrolovaného rozdeľovania euro fondov je obrovský prítok peňazí mafiánom aj politikom ktorí tieto fondy prerozdeľujú. Ak sa rozdeľujú zle , napríklad talianskym mafiánom na projekty akože, tak to nie je chyba len úradníkov a ministrov na Slovensku ale aj úradníkov v centrále EU. Potom treba potrestať nielen mafiánov , ale aj týchto úradníkov. Jan Kuciak zomrel preto, lebo im vadil a písal o tom. To že to urobil nájomný vrah profesionál to nič na veci nemení. Vinný je aj a hlavne objednávateľ.

Slova Eurokomisára sú povzbudivé že prešetria ako sa rozdávalo z fondov na Slovensku, ale mám výhradu. Toto nie je prvý prípad nedávno sme tu mali Plavčana a 600 miliónov rozdaných lárom, fárom na vedu a výskum asi aj v poľnohospodárstve to bude tak a jeden môj dobrý známy mi povedal, ak chceš Eurofond musíš dať aspoň 20 a možno až 30 percent úplatku jeho hodnoty. To je zaujímavé , že EÚ si to všimne až po tom, keď si to všimne niekto u nás. Že by to nevedeli? Ale áno, nie sú slepí ani hluchí, len sa pretvarujú. Prečo? No lebo sú tu zahraničné firmy, ktoré máju svoje pobočky na Slovensku. A platy v nich sú minimálne 3 krát nižšie ako v centrálach, takže generujú obrovské zisky. Ľudia sú v nich naháňaní do otrockých výkonov, na nočné, na prácu cez sviatky a podobne, aby boli zisky ešte vyššie. Tu princíp solidarity neplatí. Silnejší zdiera slabšieho. A ten zisk je viacnásobne vyšší ako investícia euro fondov. Keby sme to ešte viac pritiahli za vlasy, mohli by sme si položiť otázku. Nie je to úplatok EÚ politikom danej krajiny, aby tolerovala tento stav? Ostatne veľa z týchto peňazí sa použije aj na koľajnice a cesty ktorými sa priváža a odváža tovar na výrobu. Alebo aj menej kvalitný tovar, ktorý by sa napríklad v Nemecku nepredal, lebo je nekvalitný , ale našincovi ktorý nemá  toľko peňazí sa hodí aj ten.

Tento článok nadväzuje na môj článok. 

https://juliuskovacs1.blog.sme.sk/c/477862/nezna-uz-bola-a-ako-to-v-piatok-na-namesti-slobody-v-bratislave-prebiehalo.html

ale aj na

https://juliuskovacs1.blog.sme.sk/c/477765/prosim-vas-podte-na-namestie.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Zuzany Kepplovej

Kde by Európania chceli byť pochovaní

Debata o tom, kým sa cítime, vynecháva otázku smrti.

DOMOV

Fico v dueli so Sulíkom: Váš konkurent nie je Smer

Sulík pripomínal Ficovi minulé výroky.


Už ste čítali?