Chorý volebný systém Slovenska.

Autor: Július Kovács | 6.7.2018 o 9:44 | (upravené 12.7.2018 o 8:53) Karma článku: 5,39 | Prečítané:  2196x

Na jednom z posledných väčších zhromaždení Za Slušné Slovensko nás vyzývali asi takto. Choďte za svojim poslancom a povedzte mu a presvedčte ho. Fajn myšlienka, až na poriadny zadrel, nevieme kto to je a kde býva.

Kto je môj poslanec a kde ho nájdem?  Keďže Slovensko je jeden volebný obvod a všetci poslanci majú kancelárie na hradnom vršku a sú chránení tak že sa k ním nedostanete bez ich súhlasu. Zverejňovať ich skutočné bydlisko a dokonca aj ich dátum narodenia je trestné. Otvorte si profil poslanca je tam napríklad bydlisko ale len Bratislava bez ulice a je tam dokonca pravý dátum narodenia v rozpore so zákonom, ktorí si sami prijali. Ale to je úplné bežné že nedodržujú zákony , ktoré si sami príjmu. Telefón a inú adresu tam nenájdete, nájdete tam len ich mail  s menom na nrsr.sk na ktorý samozrejme na 98 percent neodpovedajú.

Výsledok je, že zloženie parlamentu nezodpovedá rozloženiu Slovenska, ale známostí k predsedníctvam strán a ich oligarchom  , tak sa nám stane že dvaja poslanci sú z malej obce, alebo sa ocitnú v parlamente manželia, alebo švagrovia. Viac ako polovica poslancov býva v Bratislave aj keď si uvádzajú trvalé bydlisko inde.

Pripájam mapu poslancov po okresoch

Ešte výraznejšie vidíme disproporciu v priloženej tabuľke, s tejto tabuľky je zrejme že SNS , SaS a aj SME Rodina su Bratislavské strany bez adekvátneho zastúpenia zbytku Slovenska to síce aj ostatné strany ale u týchto je to najmarkatnejšie.  SaS a Sme  Rodina donedávna nemali a v niektorých krajoch ani nemajú krajské kancelárie. Ja neviem ako chce nejaká strana zastupovať zaujmi ľudí na Slovensku keď nemá adekvátne zastúpenie aj pre toto všetko , čim ďalej ste od Bratislavy alebo od krajských miest tým je situácia horšia.

A ďalšia tabuľka nám znázorňuje koľko poslancov je mimo krajských okresov z nej vidno že vidiecke oblasti kde žije dva krát toľko ľudí ako v krajských okresoch majú na počet obyvateľov tri krat menej poslancov, čo je úplne choré

Poslanci bývajúci v Bratislavskom kraji 

Poslanci bývajúci v Trnavskom kraji

Poslanci bývajúci v Nitrianskom kraji

Poslanci bývajúci v Trenčianskom kraji

 

 

 

Potom v priloženom odkaze  tu nájdete v tabuľke zoznam poslancov, čo schválili vládu Fica 4 aj s odkazmi na články videa FB atď..tú stále doplňujeme a aktualizujeme o nové mená a odkazy je to čierna listina , zoznam ľudí ktorí su nespoľahliví a korupční

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1hnHcjpUNGs1VNFvFILtlojYk_29dKXiP3Q0-CN7q4aQ/edit#gid=952367424

Asi pred dvoma rokmi som poslal všetkým 150 návrh na zmenu volebného systému, odpovede boli dve aj to typu registrujeme Vás a možno sa bude niečo diať a ďalej priklincované do neurčitá.

Výsledok je ten že nemáte konkrétneho poslanca a ani sa k nemu nedostanete. Poslanec je zodpovedný len strane za ktorú bol zvolený.

Nevolíme konkrétneho človeka, ale celu stranu spravidla podľa jej vodcu.

Volebný obvod je celé Slovensko.

Ja chcem voliť vo svojom obvode svojho poslanca s identifikovateľnou kanceláriou a programom, aby som ho mohol nájsť a komunikovať s ním.

Mne nikto nedá 2000 euro platu, plus na počítač a  kanceláriu a ďalšie 2 tisícky na asistentov a nikto mi neprepláca ubytovanie a cesty a iné funkčné požitky.

Keby mi to zamestnávateľ dal, asi by ma poriadne skontroloval a chcel by vidieť výsledky, nehľadiac už na to, že množstvo poslancov popri poslaneckej práci podniká alebo dokonca berú platy primátorov alebo šéfov VUC či starostov alebo poslancov miestnych zastupiteľstiev.

Dochádzka smiešna a kontrola, či náhodou nie sú pod parou nejestvuje.

Zodpovednosť voči voličovi sa blíži nule.

Volebný program poslanca prakticky neznámy.

Zloženie parlamentu polovica Bratislava a druha polovica celé Slovensko.

Keď sa poslanci chcú dostať znova do parlamentu, musia sekať dobrotu v príslušnej strane, aby sa dostali na zvoliteľné miesto, poradie na kandidátke s vysokou pravdepodobnosťou určujú Fico, Danko, Bugár, Kotleba, Matovič, Sulík, Kollár.

V poriadku volili sme po stranách,  ale potom, keď poslanec prestúpi z jednej strany do druhej strany, nič sa nedeje a neprichádza o mandát. Dokonca kľudne pôsobí aj samostatne. Som za aby sa nevolilo len po stranách, ale keď sa už tak odvolilo po stranách, poslanec čo zo strany vystúpi alebo prestúpi tak tam nemá čo hľadať, pretože bol volený pre program politickej strany, ktorý ma plniť.

Potom tam mame takých politických turistov ako sú Beblavý, Poliačik, Hrnčiar, Mihaľ, Adamčík, Csefalvajová a ďalších.

Úplné osobitná kasta sú nezaradení napríklad Bašistová, Holubek a Šimkovičová. Títo pravdepodobne za úplatok odhlasujú čokoľvek, tak ako odhlasovali bez mihnutia oka vladu Fica 4.

 

Aký ma program Šimkovicova ?

Kde čo uchmatnúť a kam dať dcéru?

To je program?

Toto jej my voliči platíme?

Celý tento systém  je chorý a je  stvorený pre korumpovanie bez priamej zodpovednosti voči voličovi, volič nevie kto je jeho konkrétny poslanec a nemá na neho väzbu, ani možnosť kontrolovať či plní program ak vôbec nejaký má.

V najbližších dňoch spustíme petíciu na zmenu volebného systému po obvodoch  a za zníženie volebnej účasti pre platnosť referenda. Uvidíme reakciu politických strán aj mimovládok. Pretože jedine reforma volebného systému môže priniesť požadovaný efekt. Ale toto sa samozrejme asi nebude páčiť politickým stranám a ich sponzorom oligarchom.

 

Tento článok bude priebežne doplňovaný a aktualizovaný.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?