Ján Kuciak najlepší vyšetrovateľ na Slovensku a zaslúži si vyznamenanie.

Autor: Július Kovács | 26.10.2018 o 6:06 | (upravené 29.10.2018 o 17:57) Karma článku: 10,16 | Prečítané:  6697x

Dnes sa ukazuje , že všetko čo napísal a všetky kauzy ktoré opísal nie sú fikcia, ale pravda. Preto vadil až tak, že ho Mafia musela odstrániť. Zaslúži si najvyššie štátne vyznamenania. V Nemecku mu ju už udelia 5.novembra. 

Ak si položíme otázku. Kto sa dnes najviac zaslúžil o odhaľovanie organizovaného zločinu na Slovensku? Tak jednoznačne Ján Kuciak.  Ako náhle sa začali dôsledné a za spoluúčasti vyšetrovateľov zo zahraničia, prešetrovať veci ktoré opísal, tak sa ukazuje, že sú všetky pravdivé, že to nie je žiadna fikcia, ale úplná pravda. Organizovaný zločin je naozaj prerastený až na úrad vlády, prokuratúru , políciu a ministerstva. Nie je v tom len Slovenská mafia, ale aj medzinárodná. To nie sú len veci okolo Kočnera, najvyšších štátnych činiteľov, ale aj okolo Širokého  a ďalších oligarchov.

Jedna z najlepších prezentácii Jána Kuciaka keď kliknete na obrázok uvidíte ju na youtubeJedna z najlepších prezentácii Jána Kuciaka keď kliknete na obrázok uvidíte ju na youtube (You Tube)

Pripomeňme si jeho články a nech som zvedavý, či sa  nájde jeden jediný, ktorý je nepravdivý. Pravdivé sú všetky, len bohužiaľ sa ešte všetky nevyšetrujú. Rozkliknete si ich na nasledujúcom odkaze

140 článkov Jána Kuciaka

Čím viac písal, tým viac vadil, lebo triafal do čierneho dôslednou analýzou, keď si ich čítam musel na nich robiť od rána do večera a treba povedať, že musel byť hlavne vynikajúci dátový analytik, takého pravdepodobne a bohužiaľ už na Slovensku nenájdeme. Vedel si pospájať udalosti a veci a vyskladať celú mozaiku na základe rôznych údajov. Preto začal byť pre Mafiu nepohodlný a nebezpečný a nasadili na neho výkonného bieleho koňa Smeru Mariana Kočnera.  Ten sa mu najprv vyhrážal a snažil sa ho umlčať, keď to nešlo, začali ho sledovať, treba si povedať že Peter Toth aj Miroslav Kriak nie sú amatéri a rozprávky, že nevedeli čo robia a aké to môže mať dôsledky neobstoja. Obidvaja  sú profesionáli, čo pracovali dlhé roky v SIS a tajných službách, Kriak aj v ŠtB. Načo bol vypracovaný profesionálny popis Jána Kuciaka, ako vyzerá, kde sa zdržuje , kde býva, ak nie na vraždu?  Z toho vyplýva jednoznačný zaver, že bola vytvorená organizovaná zločinecká skupina za účelom vraždy Jána Kuciaka  a do jej čela bol postavený Marian Kočner. Z toho  že sledovali viacero novinárov behá mraz po chrbte. A potom asi padlo rozhodnutie, ktorý z nich pôjde na odstrel. V sledovaní muselo byť zapojených podstatne viac ľudí ako dvaja. Kočner síce nie je amatér, ale takýto rozsah a riadenie sledovania 5 ľudí  je výrazne nad rámec jeho schopností a možností. Čiže niekto stal nad ním, minimálne Dobroslav Trnka, dvaja vyšetrovatelia čo žehlili jeho kauzy, a ďalší právnici a policajti a možno aj NAKA , SIS a ministerstvo vnútra a možno dokonca aj úrad vlády.  Aj priebeh vyšetrovania do doby, kým sa do toho nezapojil zahraničný tím to dokazuje. Zle stanovený čas vraždy, odfláknutá obhliadka miesta činu , prítomnosť toxických osôb na mieste činu, milión na stole, bombastické tlačovky Kaliňaka, Gašpara, Fica. Samozrejme neposkytnutie ochrany Jánovi Kuciakovi, stratené spisy o Technopole a ďalšia špina ktorá sa postupne vyplavuje na povrch.

Ani jeden z vyšetrovateľov polície a dovolím si tvrdiť , že ani celá polícia dokopy neodhalila toľko závažných káuz a trestných činov, ako Ján Kuciak. Preto sa ho nutne potrebovali zbaviť podotýkam, že sa zrejme podľa všetkého stále nezačalo vyšetrovanie v Panama papers, ktoré Ján Kuciak otvoril a aj v zahraničí bolo kvôli nemu veľa ľudí odsúdených. Tu sú už ohrozené väčšie ryby, ako Kočner, napríklad súdruh ŠtB Široký.

Takže zaver, čo by bolo zadosť učinením pre Jána Kuciaka aj nás občanov Slovenska.

Myslím si že Ján Kuciak by mal dostať in memoriam bielu vranu.

Ďalej si myslím že prezident Andrej Kiska by mal udeliť Jánovi Kuciakovi in memoriam najvyššie slovenské vyznamenanie za zásluhy pri odhaľovaní  zločinov.

Okrem toho by mala byť umiestnená minimálne pamätná tabuľa pred parlamentom a možno aj na  námestí SNP, alebo na námestí Slobody.

Dátum zavraždenia Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej by sme si mali každoročne pripomínať, aby sa už nikdy nič podobné nezopakovalo.

A ak by Ficovi naozaj záležalo na odhaľovaní zločinov? Tak ten na milión stole, nech rozdelí medzi Kuciakovcov a Kušnírovcov. Syna ani dcéru im to už bohužiaľ nevráti. Milión je vzhľadom ku kvalite odvedenej práce Jánom Kuciakom  malá suma. Bašternák , Kaliňak, Kočner a iní dostali minimálne desiatky miliónov a neoprávnene. Ale myslím si, že reálne na toto Fico nemá a viete prečo? Lebo aj jemu Kuciak vadil a dodnes veľmi vadí. Lebo ho opisoval pravdivo a toto Fico nevie ani prehltnúť ani stráviť. Pokora a sebareflexia , pocit viny toto by sme u neho hľadali márne. Ostatne toto, snáď okrem Mareka Maďariča vo vláde neobjavil v sebe nikto. Lucia Žitňaská to síce deklaruje, ale to je iný prípad, myslím si že jej doplo že kryť zločincov ako ministerka spravodlivosti je aj pre ňu nebezpečné a neúnosné.

Myslím si aj to, že celý Smer vrátané Pellegriniho sa bude snažiť zabrániť aby Ján Kuciak tieto vyznamenania dostal z jednoduchého dôvodu, sú v tých zločinoch namočení až po uši aj s ich oligarchami a sponzormi. A vidieť pamätník Janka Kuciaka a Martiny Kušnírovej pred parlamentom je pre Glváča, Danka, Bugára a celú koalíciu niečo rovnako nepredstaviteľne ako zrušiť milosti Kočnera pri rušení Mečiarových amnestií.

V zahraničí cenu dostane a uvidíme, či si na neho doma niekto spomenie ?

Jánovi Kuciakovi posmrtne udelia nemeckú mediálnu cenu Goldene Victoria

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Matovič vyhral na celej čiare

Čo si premiér odmakal, dostal Pellegrini zadarmo.


Už ste čítali?