Lúpež súdruha Fica

Autor: Július Kovács | 9.1.2019 o 3:21 | (upravené 21.1.2019 o 8:59) Karma článku: 7,39 | Prečítané:  2929x

Ak si myslite že najväčším zbojníkom na Slovensku bol Jánošík je to omyl, najväčší zbojník, klamár a lotor je súdruh Fico. Vyhnal do sveta 300 tisíc mladých Slovákov. Nielen sám ale hlavne jeho šéfovia 

oligarchovia vytvorení praotcom zakladateľom predchodcom Fica, Mečiarom.

S bratom máme 6 detí všetko VŠ. 5 z nich ostáva za hranicami Slovenska.  Prešiel som si známych minimálne polku detí majú v Nemecku, Anglicku, Írsku, po pripadne v iných krajinách EÚ, alebo v Amerike. Aký je z toho záver. Že minimálne tretina mladých ľudí vo veku od 25 do 40 rokov pracuje v zahraničí a väčšina tam určite aj ostane. Čo to znamená?

V skratke asi toľko že 300 tisíc týchto ľudí odvádza, sociálne,  zdravotné, dôchodkové zabezpečenie a dane zo mzdy v zahraničí. Alebo zrozumiteľnejšie ak ste čítali poviedku tri groše jeden pre mňa, jeden pre dieťa jeden pre starých rodičov. Nuž tretí groš pre rodičov nie je. Preto je málo peňazí na dôchodky, málo peňazí na školy, malo peňazí na doktorov , na cesty atď.

Chcete vedieť ročnú sumu o akú štát prichádza dobre, približne 4 miliardy Euro len na týchto položkách. Okrem  títo mladí ľudia nakupujú vonku, čiže platia tam aj DPH, spotrebnú daň a ostatné dane, ktoré ani nerátam. Odhliadnuc od ekonomiky, odlúčenie v rodine, rodičia na Slovensku , deti a vnúčence v zahraničí. Na papieri je to suché, ale v skutočnosti je to veľmi bolestivé až doslova tragické

Že preháňam vôbec nie,  vo vekovej kategórii 25 až 40 rokov by malo byť na Slovensku prítomných a zamestnaných asi 900 tisíc ľudí,  približne jeden populačný ročník  má 60 000 ľudí  to znamená že v jednom roku sa tu  narodilo 60000 ľudí ročne krát 15 rokov je 900 tisíc.

Ale na Slovensku je tu v týchto ročníkoch zamestnaných necelých 600 tisíc ľudí, čiže 300 tisíc je naozaj vonku.

Samozrejme táto tretina je vzdelanostne aj skúsenosťami najzručnejšia štatisticky.  Vonku ostáva hlavne ten, čo má lepšie vzdelanie je jazykovo zdatný a má dobré pracovné návyky, ten kto toto nemá spravidla ostáva, alebo vracia sa na Slovensko.

Skratka a jasne vyrástli tu, vychodili tu školy , dostali vzdelanie, zabezpečenie a keď sa do nich investovalo, alebo expresne ak chcete operili sa, vyleteli z hniezda, ale už sa do neho nevracajú. Otázka je prečo?

Takže  dôsledky.

Koho to baví robiť za pomerne nízku mzdu s perspektívou, že si nemôžete kúpiť byt, postaviť dom, vychovať deti a ak aj toto všetko chcete mať musíte drieť od rána do večera? Dôsledok polovica mladých hlavne z východu a stredu Slovenska je v zahraničí.

Ak sú aj nejaké lepšie miesta, dostavajú ich hlavne v štátnej správe tupci, ktorí okrem pritakávania a plnenia príkazov neprinášajú do systému nič nové. Dobre pár príkladov brusič JUDr. Richter, predseda parlamentu  človek s podvodným titulom brebtavý JUDr. Danko, úplný výsmech profesor Jahňátek. Proste, čo koaličník, to podvodník väčšinou ozdobený falošným titulom.

Toto je len strop, ale poschodia pod nimi hlavne v štátnej správe sú úplné prehnité. Syn, synovec, nevesta, falošný kamaráť, nemáš vzdelane, nevadí si v dobrej strane, MÁŠ DOBREHO PAPÍKA, SVOKRA, NIEČO TI UŽ LEN NÁJDEME.

Toto by bolo ešte najmenšie zlo, ale títo ľudia sú totálne nekvalifikovaní,  okrem toho že páchajú škodu neodbornosťou, korumpujú a nemajú škrupule, ani optiku normálneho čestného človeka, oní sú presvedčení že takto to má fungovať..

Dôsledok nedostatok financií na normálne veci. Ak nejaké aj sú investujú sa do armády a polície, lebo horná a riadiaca vrstva má strach že spodná vrstva sa prebudí a  riadiaca dostane po papuli a má pocit že armáda a polícia ich ochráni. Takto funguje Kongo, Severná Kórea, Rusko, alebo Vietnam. Málo sa investuje do  vzdelávania a detí.

Vysoké odvody daní, preto je u nás DPH 20 percent, rozvinutá úžera formou exekúcii s neúmernými poplatkami a úrokmi, nízke prídavky na deti, predražené energie, drahé lieky, nízke dôchodky  a tak by sme mohli pokračovať.

Čo chcú urobiť tupci súdruha Fica? Chcú viac vyžmýkať tých ľudí, čo zostali na Slovensku, ale to už nejde. Zvyšujú energie, dane , dovážajú lacnejšiu pracovnú silu zo zahraničia. Nehajá zaujmi obyvateľov, ale zaujmi oligarchov, veď áno sú nimi kúpení, vivat pajác Fico.Toto nie je riešenie to je len pád do ešte hlbšej jamy. Súdruh Fico budíček Slovensku sa nedarí a nežijeme skvele časy, cisár je nahý a patrite do basy už len za Janka Kuciaka. Pán Fico doporučujem odlet na Belize, inak Vás čaká cela vedľa suseda.

Ešte bonbónik.

Ústavný súd
V takom zložení ako je dnes len národný kriminálny súd na záchranu lotrov a mafiánov. A ak sa tam dostane Fico tak to už bude len zbor zločincov, chraniacich podvody a kriminálne činy. Zrušiť túto zbytočnú inštitúciu, nikdy z nej nevyšlo normálne rozhodnutie v prospech občanov. Riadi to dodnes bývalá Mečiarovka. Keď niečo aj rozhodnú vždy je to v neprospech občanov a v prospech mafiánov a oligarchov báťušku Mečiara. Navrch máju títo lotri v talároch doživotnú imunitu. Po vražde Kuciaka je jasné že súdy ovláda súdna mafia, čim vačší lotor a korupčník, tým na vyššom poste je, celé prečistiť prelustrovať, bývalých komunistov okamžite preč.  A súdruh Fico je už v tak zúfalom položení že sa pchá už aj fašistom do zadnice aby získal imunitu na svoje kriminálne činy.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?