21.februára o 20 hodine by bolo nádherné, keby sa rozozvučali zvony na celom Slovensku

Autor: Július Kovács | 9.2.2019 o 3:17 | (upravené 9.2.2019 o 3:27) Karma článku: 10,04 | Prečítané:  5238x

21.februára 2018 Veľká Mača, streda krátko po 19:50 hod. Vrah zavraždí výstrelom do hlavy mladú archeologičku Martinu Kušnírovú. Z pivnice vybehne Ján Kuciak na pomoc, vrah mu prestrelil hruď, pre istotu ešte druhý raz.

Potom ich mŕtvoly ležali 4 dni nepohnuté. 

Dňa 21.februára 2019 vo štvrtok sa ocitne zemeguľa v rovnakej polohe okolo slnka a vykoná jeden obeh od obludnej vraždy. My ľudia si vždy tieto výročia pripomíname po roku. Lebo aj ročné obdobia sa takto striedajú. Takže si pripomeňme ich výročie. Dňa 21.2. 2019 o 20 hodine uplynie presne rok od toho sychravého smutného dňa,  zapáľme sviečky na námestiach, vezmime si na ne  zvončeky. Kto nemôže prísť na námestie nech zapáli sviečku doma na okne presne o 20 hodine. Zároveň by bolo úžasné gesto keby sa v tuto hodinu rozozvučali všetky zvony na Slovensku. Aj Ján aj Martina boli hlboko veriaci a kresťania a položili svoje životy za nás, za národ a za pravdu. Dlžíme im aspoň toto gesto, neoživíme ich, ale môžeme a aj  budeme pokračovať v ich myšlienkach a možno týmto gestom,  aspoň trošku stlmíme žiaľ ich príbuzných a známych.  A možno si aj  vrahovia uvedomia, ak je v nich len kúsok ľudského citu, že ten čin bol obludný a nikdy viac si na podobný netrúfnu.

Títo dvaja mladí ľudia položili životy za to, aby Slovensko bolo lepšie. Obaja pochádzali z chudobných pomerov a všetko si museli  vydrieť poctivou prácou, nič nedostali zadarmo, neklamali, nekradli. A napriek tomu dokázali vyštudovať a aj jeden aj druhy boli výbornými  odborníkmi. Obaja chceli, aby sa tu dalo normálne žiť, aby sa nepodplácalo a aby zákony platili pre každého rovnako. Martina sa chcela stať vyšetrovateľkou, nebolo jej to umožnené, dostali sa tam horší, ale s protekciou, ale stala sa výbornou archeologičkou. Ján začal písať ako investigatívny novinár a postupne, ako prenikol do problematiky a začal chápať politiku, začal rozkrývať kauzy a podvody hlavne oligarchov a ich pomocníkov, často aj na najvyšších miestach. Jeho články boli presné a pravdivé, dodnes sa nenašiel ani jeden nepravdivý.  Urobil v oblasti korupcie asi viac ako celá polícia za dlhé roky pred nim. Preto niekto, alebo možno niekoľko vysokopostavených bohatých ľudí o ktorých písal sa rozhodlo, že musí umrieť. Najali vrahov a tí za peniaze dokonali ich prianie a oboch brutálne chladnokrvne zavraždili. Polícia ktorá mala Jána chrániť, miesto toho ešte pred vraždou zisťovala o Jánovi citlivé údaje a bývalí a možno aj súčasní pracovnici SIS ho sledovali a zrejme zisťovali kde je najzraniteľnejší a fotili ho. Tento smutný príbeh pozná celé Slovensko. Napriek tomu sa nájdu ľudia na najvyšších poschodiach Slovenskej politiky, ktorí ich nenávidia aj po ich smrti a Jánovu prácu bagatelizujú, pretože ju dodnes nevedia stráviť. Pravda im nevonia.

Sme dlžní Jánovi aj Martine a urobme Slovensko lepším. Nie je pravda, že všetci na Slovensku sú zlodeji a podvodníci a že každé hrable hrabú k sebe a že je jedno aký podvodník, klamár a pozor možno aj vrah  nám vládne a možno je medzi nimi. Nebuďme ľahostajní. Poznám vo svojom okolí veľa poctivých a čestných ľudí  a viem že sú pracovití , skromní a sú ochotní pracovať aj za nižšie mzdy, ako si pochvaľoval 39 posledný kandidát na ústavného sudcu. Drvivá väčšina mojich známych neukradne ani ihlu a často sa mi stáva, že ľudia ma upozorňujú, toto ste si zabudli, bude vám to chýbať, napríklad aj pokladníčka v obchode. Tak prečo dovolíme, aby nám vládli zlodeji a klamári a prečo ich volíme, a sú dokonca ľahostajní ľudia čo ani nevolia. Týchto klamárov politikov a ich mecenášov začal Ján opisovať a preto sa mu začali vyhrážať a pre túto pravdu musel položiť svoj život a neváhali vyhasnúť život aj jeho priateľky Martiny.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Ak by sa Fico a Pellegrini chceli vrátiť, nerobili by to lepšie (píše Samo Marec)

Nikam sme sa nepohli, len sa všetci dohádali.

Stĺpček Jakuba Fila

Zhovievavosť voči Matovičovi už vôbec nie je namieste

Premiér vydiera národ aj koalíciu.


Už ste čítali?