21.februára o 20 hodine by bolo nádherné, keby sa rozozvučali zvony na celom Slovensku

Autor: Július Kovács | 9.2.2019 o 3:17 | (upravené 9.2.2019 o 3:27) Karma článku: 10,04 | Prečítané:  5234x

21.februára 2018 Veľká Mača, streda krátko po 19:50 hod. Vrah zavraždí výstrelom do hlavy mladú archeologičku Martinu Kušnírovú. Z pivnice vybehne Ján Kuciak na pomoc, vrah mu prestrelil hruď, pre istotu ešte druhý raz.

Potom ich mŕtvoly ležali 4 dni nepohnuté. 

Dňa 21.februára 2019 vo štvrtok sa ocitne zemeguľa v rovnakej polohe okolo slnka a vykoná jeden obeh od obludnej vraždy. My ľudia si vždy tieto výročia pripomíname po roku. Lebo aj ročné obdobia sa takto striedajú. Takže si pripomeňme ich výročie. Dňa 21.2. 2019 o 20 hodine uplynie presne rok od toho sychravého smutného dňa,  zapáľme sviečky na námestiach, vezmime si na ne  zvončeky. Kto nemôže prísť na námestie nech zapáli sviečku doma na okne presne o 20 hodine. Zároveň by bolo úžasné gesto keby sa v tuto hodinu rozozvučali všetky zvony na Slovensku. Aj Ján aj Martina boli hlboko veriaci a kresťania a položili svoje životy za nás, za národ a za pravdu. Dlžíme im aspoň toto gesto, neoživíme ich, ale môžeme a aj  budeme pokračovať v ich myšlienkach a možno týmto gestom,  aspoň trošku stlmíme žiaľ ich príbuzných a známych.  A možno si aj  vrahovia uvedomia, ak je v nich len kúsok ľudského citu, že ten čin bol obludný a nikdy viac si na podobný netrúfnu.

Títo dvaja mladí ľudia položili životy za to, aby Slovensko bolo lepšie. Obaja pochádzali z chudobných pomerov a všetko si museli  vydrieť poctivou prácou, nič nedostali zadarmo, neklamali, nekradli. A napriek tomu dokázali vyštudovať a aj jeden aj druhy boli výbornými  odborníkmi. Obaja chceli, aby sa tu dalo normálne žiť, aby sa nepodplácalo a aby zákony platili pre každého rovnako. Martina sa chcela stať vyšetrovateľkou, nebolo jej to umožnené, dostali sa tam horší, ale s protekciou, ale stala sa výbornou archeologičkou. Ján začal písať ako investigatívny novinár a postupne, ako prenikol do problematiky a začal chápať politiku, začal rozkrývať kauzy a podvody hlavne oligarchov a ich pomocníkov, často aj na najvyšších miestach. Jeho články boli presné a pravdivé, dodnes sa nenašiel ani jeden nepravdivý.  Urobil v oblasti korupcie asi viac ako celá polícia za dlhé roky pred nim. Preto niekto, alebo možno niekoľko vysokopostavených bohatých ľudí o ktorých písal sa rozhodlo, že musí umrieť. Najali vrahov a tí za peniaze dokonali ich prianie a oboch brutálne chladnokrvne zavraždili. Polícia ktorá mala Jána chrániť, miesto toho ešte pred vraždou zisťovala o Jánovi citlivé údaje a bývalí a možno aj súčasní pracovnici SIS ho sledovali a zrejme zisťovali kde je najzraniteľnejší a fotili ho. Tento smutný príbeh pozná celé Slovensko. Napriek tomu sa nájdu ľudia na najvyšších poschodiach Slovenskej politiky, ktorí ich nenávidia aj po ich smrti a Jánovu prácu bagatelizujú, pretože ju dodnes nevedia stráviť. Pravda im nevonia.

Sme dlžní Jánovi aj Martine a urobme Slovensko lepším. Nie je pravda, že všetci na Slovensku sú zlodeji a podvodníci a že každé hrable hrabú k sebe a že je jedno aký podvodník, klamár a pozor možno aj vrah  nám vládne a možno je medzi nimi. Nebuďme ľahostajní. Poznám vo svojom okolí veľa poctivých a čestných ľudí  a viem že sú pracovití , skromní a sú ochotní pracovať aj za nižšie mzdy, ako si pochvaľoval 39 posledný kandidát na ústavného sudcu. Drvivá väčšina mojich známych neukradne ani ihlu a často sa mi stáva, že ľudia ma upozorňujú, toto ste si zabudli, bude vám to chýbať, napríklad aj pokladníčka v obchode. Tak prečo dovolíme, aby nám vládli zlodeji a klamári a prečo ich volíme, a sú dokonca ľahostajní ľudia čo ani nevolia. Týchto klamárov politikov a ich mecenášov začal Ján opisovať a preto sa mu začali vyhrážať a pre túto pravdu musel položiť svoj život a neváhali vyhasnúť život aj jeho priateľky Martiny.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?