Protest za Jána a Martinu 21.februára o 19,30 ideme po SNP na nám. Slobody pred Úrad vlády

Autor: Július Kovács | 19.2.2019 o 11:50 | (upravené 20.2.2019 o 10:22) Karma článku: 4,51 | Prečítané:  1864x

Vláde a statným inštitúciám nedôverujeme, defraudovali štát a šliapu po zákonoch. Neveríme, že sú schopní niečo napraviť alebo vylepšiť, poriadne vyšetriť, možno tak niečo na záver pozametať a dokradnúť. Sú prerastení mafiou.

Nie sme skupina Za Slušné Slovensko aj keď na SNP vo štvrtok pôjdeme. Sme neformálne skupiny občanov združené hlavne na sociálnych sietiach, ale poznáme sa osobne z protestov a často aj v súkromí.  Myslime si, že je treba vystupovať ráznejšie a tvrdšie a nevyjednávať so súčasnou vládou, je to len divadelné predstavenie a hlavne nerušiť zhromaždenia a konať ich hlavne pred štátnymi inštitúciami. Vláda si evidentne z občanov uťahuje a nerešpektuje vôľu občanov. Nehráme sa na to že sme apolitickí a čistí, ale nepropagujeme žiadne politické hnutia ani strany. Ani netvrdíme ani, že sú všetci zlodeji a preto sa na politiku treba vykašľať a nech si robia čo chcú.

Po skončení mítingu na SNP  vo Štvrtok sa zhromaždíme o 19,30 pred Úradom Vlády na námestí Slobody mame ho oficiálne ohlásené.

Tu je pozvánka alebo kliknite na obrázok a otvorí sa Vám

Pozvánka na štvrtok 21.2. o 19,30 na námestie Slobody. Na pamiatku Janovi a Martine, oficiálne povolené a nahlásené. (FB)Pozvánka na štvrtok 21.2. o 19,30 na námestie Slobody. Na pamiatku Janovi a Martine, oficiálne povolené a nahlásené. (FB) (FB)

Na Slovensku žije veľa poctivých ľudí čo nekradnú a neklamú je ich väčšina, bohužiaľ mlčiaca, chceme ju dať do pohybu. Nie je nám to jedno , lebo politika nám robí pravidlá, ako budeme žiť. Dane, školstvo, zdravotníctvo, dôchodky, ceny energií, či smiete otvoriť ústa na verejnosti, či smiete cestovať, vymožiteľnosť práva, životné prostredie. Kam pôjdu peniaze z rozpočtu a z Euro fondov, či do vačku zlodejom alebo na užitočné veci? Toto všetko a množstvo ďalších ovplyvňuje kvalitu života na Slovensku. Nie je náhoda, že pol milióna hlavne mladých ľudí žije a pracuje za hranicami Slovenska v drvivej väčšine v západných krajinách EÚ. Rodiny sú s pravidla rozbité rozhádané a všade je zasiata nedôvera.  Ficolandiu je treba zrušiť a politik má slúžiť občanovi a nie naopak sa chovať ako  výhradný majiteľ štátu, ktorý si robí čo chce.

Janko Kuciak  ešte pred smrťou chcel dve veci o ktoré budeme usilovať.

Prvá zmena volebného systému. Nech sa poslanec volí po obvodoch, aby volič vedel, kto ho zastupuje, nech nesedí na hradnom vršku strážený políciou, tak že sa k nemu volič ani nedostane. Hlasuje si ako chce, alebo podľa šéfa strany nad ktorým je oligarcha, prechádza zo strany do strany ako chce, nemá absolútne žiadnu zodpovednosť a ešte kopec peňazí na asistentov a kanceláriu. Skutočné bydlisko má väčšinou utajené. Potom je polovica poslancov z Bratislavy a z vidieka skoro nikto napriek tomu že mimo miest žije takmer polovica obyvateľov Slovenska. Túto disproporciu zaviedol Mečiar a neurobilo sa s ňou dodnes nič.  Plno rečí ale nebol jediný návrh.  Posielal som maily všetkým 150 poslancom tesne po parlamentných voľbách. Odpovede boli dve aj to neurčite pani Remišová a pán Beblavý. Ale aj to len takou formou, no dobre palec hore, pohrajte sa pane, ale tiež v tom nepohli zrejme ani prstom. Vládnym klamárom a hlavne oligarchom čo platia kampane tento stav vyhovuje a možno nielen im.

Druha vec funkčné referendum. Dosiahnuť 50 percentu účasť oprávnených voličov je pre bežné požiadavky a kreovanie zákonov takmer nemožne. S takmer 20 referend na Slovensku bolo úspešné jediné o vstupe do EÚ. Kvórum 50 percent treba buď úplne zrušiť, alebo poriadne znížiť

O ďalších veciach budeme informovať na námestí.

Ešte bonbónik

V Trenčíne iniciatívni Smeráci a Kotlebovci napadli osadenie pamätníka Jána Kuciaka na námestí, samozrejme len na Facebooku ,riadnu petíciu nespísali s menami a televízia JOJ im to ešte propaguje s denníkom Pravda. Títo ľudia bezočivo tancujú na ich hrobe aj po smrti. Pani Kušnirovej posielajú výhražné listy a na FB šíria nenávistné statusy a hoaxy. Z Janka Kuciaka vyrábajú USA agenta a z Mečiarovho bývalého komunistu Harabina vyrábajú anjela.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?