Protest za Jána a Martinu 21.februára o 19,30 ideme po SNP na nám. Slobody pred Úrad vlády

Autor: Július Kovács | 19.2.2019 o 11:50 | (upravené 20.2.2019 o 10:22) Karma článku: 4,51 | Prečítané:  1851x

Vláde a statným inštitúciám nedôverujeme, defraudovali štát a šliapu po zákonoch. Neveríme, že sú schopní niečo napraviť alebo vylepšiť, poriadne vyšetriť, možno tak niečo na záver pozametať a dokradnúť. Sú prerastení mafiou.

Nie sme skupina Za Slušné Slovensko aj keď na SNP vo štvrtok pôjdeme. Sme neformálne skupiny občanov združené hlavne na sociálnych sietiach, ale poznáme sa osobne z protestov a často aj v súkromí.  Myslime si, že je treba vystupovať ráznejšie a tvrdšie a nevyjednávať so súčasnou vládou, je to len divadelné predstavenie a hlavne nerušiť zhromaždenia a konať ich hlavne pred štátnymi inštitúciami. Vláda si evidentne z občanov uťahuje a nerešpektuje vôľu občanov. Nehráme sa na to že sme apolitickí a čistí, ale nepropagujeme žiadne politické hnutia ani strany. Ani netvrdíme ani, že sú všetci zlodeji a preto sa na politiku treba vykašľať a nech si robia čo chcú.

Po skončení mítingu na SNP  vo Štvrtok sa zhromaždíme o 19,30 pred Úradom Vlády na námestí Slobody mame ho oficiálne ohlásené.

Tu je pozvánka alebo kliknite na obrázok a otvorí sa Vám

Pozvánka na štvrtok 21.2. o 19,30 na námestie Slobody. Na pamiatku Janovi a Martine, oficiálne povolené a nahlásené. (FB)Pozvánka na štvrtok 21.2. o 19,30 na námestie Slobody. Na pamiatku Janovi a Martine, oficiálne povolené a nahlásené. (FB) (FB)

Na Slovensku žije veľa poctivých ľudí čo nekradnú a neklamú je ich väčšina, bohužiaľ mlčiaca, chceme ju dať do pohybu. Nie je nám to jedno , lebo politika nám robí pravidlá, ako budeme žiť. Dane, školstvo, zdravotníctvo, dôchodky, ceny energií, či smiete otvoriť ústa na verejnosti, či smiete cestovať, vymožiteľnosť práva, životné prostredie. Kam pôjdu peniaze z rozpočtu a z Euro fondov, či do vačku zlodejom alebo na užitočné veci? Toto všetko a množstvo ďalších ovplyvňuje kvalitu života na Slovensku. Nie je náhoda, že pol milióna hlavne mladých ľudí žije a pracuje za hranicami Slovenska v drvivej väčšine v západných krajinách EÚ. Rodiny sú s pravidla rozbité rozhádané a všade je zasiata nedôvera.  Ficolandiu je treba zrušiť a politik má slúžiť občanovi a nie naopak sa chovať ako  výhradný majiteľ štátu, ktorý si robí čo chce.

Janko Kuciak  ešte pred smrťou chcel dve veci o ktoré budeme usilovať.

Prvá zmena volebného systému. Nech sa poslanec volí po obvodoch, aby volič vedel, kto ho zastupuje, nech nesedí na hradnom vršku strážený políciou, tak že sa k nemu volič ani nedostane. Hlasuje si ako chce, alebo podľa šéfa strany nad ktorým je oligarcha, prechádza zo strany do strany ako chce, nemá absolútne žiadnu zodpovednosť a ešte kopec peňazí na asistentov a kanceláriu. Skutočné bydlisko má väčšinou utajené. Potom je polovica poslancov z Bratislavy a z vidieka skoro nikto napriek tomu že mimo miest žije takmer polovica obyvateľov Slovenska. Túto disproporciu zaviedol Mečiar a neurobilo sa s ňou dodnes nič.  Plno rečí ale nebol jediný návrh.  Posielal som maily všetkým 150 poslancom tesne po parlamentných voľbách. Odpovede boli dve aj to neurčite pani Remišová a pán Beblavý. Ale aj to len takou formou, no dobre palec hore, pohrajte sa pane, ale tiež v tom nepohli zrejme ani prstom. Vládnym klamárom a hlavne oligarchom čo platia kampane tento stav vyhovuje a možno nielen im.

Druha vec funkčné referendum. Dosiahnuť 50 percentu účasť oprávnených voličov je pre bežné požiadavky a kreovanie zákonov takmer nemožne. S takmer 20 referend na Slovensku bolo úspešné jediné o vstupe do EÚ. Kvórum 50 percent treba buď úplne zrušiť, alebo poriadne znížiť

O ďalších veciach budeme informovať na námestí.

Ešte bonbónik

V Trenčíne iniciatívni Smeráci a Kotlebovci napadli osadenie pamätníka Jána Kuciaka na námestí, samozrejme len na Facebooku ,riadnu petíciu nespísali s menami a televízia JOJ im to ešte propaguje s denníkom Pravda. Títo ľudia bezočivo tancujú na ich hrobe aj po smrti. Pani Kušnirovej posielajú výhražné listy a na FB šíria nenávistné statusy a hoaxy. Z Janka Kuciaka vyrábajú USA agenta a z Mečiarovho bývalého komunistu Harabina vyrábajú anjela.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočnerovo sledovacie komando kontra sledoval niekto ďalší

Ľudia od Petra Tótha mali tajné tiene.

Stĺpček Jakuba Fila

Kto sledoval Kočnerovo komando? Bola to SIS?

Chýbajúce odpovede budú naznačovať, že nezlyhala len polícia.


Už ste čítali?