FUTBALOVÝ NÁRODNÝ ŠTADIÓN JE SÚKROMNÝ MAJETOK KMOTRÍKOV.

Autor: Július Kovács | 4.3.2019 o 1:36 | (upravené 4.3.2019 o 2:04) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  2385x

Včera bola tá obrovská sláva otvárania NÁRODNÉHO futbalového štadióna. Vláda schválila na štadión dotáciu 27,2 milióna EUR. Výstavba sa však značne predražila. Majiteľom celého NÁRODNÉHO štadióna je Ivan Kmotrík .

Vláda SR sa zaviazala, že ak si bude pán Kmotrík priať,  po dostavbe ho odkúpi. Preložím do ľudskej reči, Kmotrík si odskúša či to bude ziskové, ak nie vráti to vláde. Takže nie je národný ale Kmotríkov. Len by ma zaujímalo, či to bude vrátené aj s tou dotáciou, čo mu poskytla, alebo tú si nechá, prípadne bez dotácie, ale môže predať nazad predražený štadión. Dobrý podnikateľský zámer typický pre oligarchu Smeru alebo SNS. Neviem, ktoré aj politické, alebo aj lokálne mestské celebrity to slávnostne otvárali a pretŕčali sa tam a urobili si kampaň na tomto bomba kšefte dotovanom štátom.

V praxi sa môže stať, že návštevnosť štadióna bude tak malá, že nebude pokrývať náklady do neho investované a potom to celé pán Kmotrík hodí na plecia štátu. Riziko podnikania prevezme vláda a zaplatia ho občania v daniach.

A jeden z názorov občanov bývajúcich pri  tejto sláve.

Skvelé teátro . Nedokončený štadión, ktorý kvôli bytovo- hotelovo- obchodnej zástavbe ani pomaly nevidno. Čiastočne skolaudovaný,  večer pred dokončením sa ešte asfaltovalo. A bola skúška, skoro mi uši pretrhlo. Okolo bývajúci tešili z komentátora a Tublatanky. Tešíme sa aj, že niet parkovacích miest a ľudia prídu parkovať okolo našich domov. Nech žije zdravé životné prostredie. Pán majiteľ má v predaných bytoch investíciu pravdepodobne už nazad. Či vyfabrikoval byty, nanútil subdodávateľom, ako sa to bežne robí, či naozaj toľko ľudí investovalo do Slovana permanentky a lístky, aj tak neuvidíme. Organizovať hry za naše peniaze sa vždy darilo. Lebo nevieme ani to, či už zálohu nedostal v nejakej finančnej podpore. Ale Slovan už nie je ten, na ktorý chodil s toľkou láskou od 50-tych rokov môj otec. 40 rokov.

Fanúšikovia Vám zas potvrdia, že v hľadisku jestvujú zóny kde neuvidíte na celé ihrisko, pravé kvôli bytovému komplexu necitlivo vsadenému priamo do štadióna. Navonok to vyzerá pompézne, ale čas ukáže, pamätáme sa že aj pán Široký dostal veľké peniaze na výstavbu hokejového štadióna Slovana, výstavba sa tak isto poriadne predražila, a Široký stihol tiež postaviť z týchto peňazí aj hotel, prešlo pár rokov a už potrebuje ďalšie milióny na rekonštrukciu drzo ich žiada zas o štátu, hokejový klub sa topí v dlhoch a Slovan hľadá nového sponzora, aby mohol nastúpiť v KHL. Už niekoľko rokov čítame že hokejistom často nevyplatil aj niekoľko mesiacov výplaty. Nehladiac nato , že vláda vyplatila za Širokého jeho obrovské dlhy za Váhostav, ktoré dlžil sub dodavateľom a živnostníkom. .

Pán Kmotrik vystaval miesto Hotela bytový komplex. Ale pri skúsenostiach so Širokými je veľmi ľahko možné, že podobné veci sa budú diať s Kmotríkovcami. Tiež tu máme otca a syna. Veľmi podobnej nátury. 

Nielen  agrobarónka Smeráčka  Rošková na východe dostavala agrodotácie na všetko možné, ale aj pán Ivan Kmotrík, hlavne na Záhorí ale aj inde.

To čo predvádza Kmotrík TV , v preklade TA 3 ,na to nepotrebuje ani komentár. Pán Kmotrík asi práve preto dostáva štedré dotácie na podnikanie v agrosektore , alebo turistickom ruch na Záhorí, ale aj inde. Za štátne peniaze sa dá podnikať výborne, alebo z Eurofondov. Určite nie je v tom sám a myslím si , že budú na tom podobne aj ostatní oligarchovia vlastniaci štadióny. O tom aká háveď chodí na futbal, alebo či si vziať na  takéto miesto trebárs malé dieťa sa veľmi nepíše, ale podotýkam je to veľké riziko, jednak je možné že bude svedkom nejakých násilnosti, alebo prinajlepšom sa naučí len nejaké vulgarizmy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?