Progresívne Slovensko a Smer-SD sú až priveľmi prepojené

Autor: Július Kovács | 18.3.2019 o 11:53 | (upravené 29.5.2019 o 19:02) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  8317x

Voľby 2016, Procházkove nieee a Bugárov charakter.  Voľby 2020 hrozí Štefunkove progresívne?  Podobná schéme ako Sieť, ale vylepšená  oligarchami je podľa mňa projekt Progresívne Slovensko. 

Na Slovensku je v súčasnosti rozšírený názor, ktorý hovorí o tom, že je nevyhnutná nová krv do politiky.

Tragédia je , že takzvaná nová krv nie je tým  čo chceme , ale naopak je spojená s vládnucimi stranami, finančne závislá, personálne prepojená, ale v médiách sa predstavujúca ako nepriateľ SMER­‑u.

Iba z registra zmlúv vyplýva, že Štefunkove firmy, či projekty, ku ktorým sa hlási (Neulogy, Neulogy ventures, , pelicantravel.sk, Monogram Technologies a i.) zinkasovali už viac ako 10 miliónov eur zo štátnych, no napriek tomu ich Štefunko opisuje ako úspešné súkromné spoločnosti. 

Do tejto kalkulácie treba doplniť ďalšie milióny a nie sú tu zarátané spriaznené firmy, ktoré boli založené za účelom vývoja inovácií na Slovensku a ktoré boli príčinou pádu ministra školstva Plavčana.

Mal som tu česť zúčastniť sa na besede PS ešte pár mesiacov pred smrťou Jána Kuciaka a tiež som bol povodne nadšený stranou Progresívne Slovensko. 

Pokiaľ som si nevypočul jej lídra Ivana Štefunka, Na tejto diskusii vylúčil jedinú stranu s ktorou by nešiel do koalície a to Kotlebovu LSNS. Potom som si preštudoval si pár vecí o ňom z dobrých zdrojov wikipédia, registre,´aktuality. 

Stále si treba pripomenúť, že tento človek vymietol tri ľavicové post komunistické strany a to SDĽ kde bol dokonca predsedom mladej SDĽ. Potom preskočil do Socialne demokratickej alternatívy vedenej Ftačnikom a napokon skončil ako hrdý volič Smeru a jeho člen. Písal svoje články do ľavicového Slova, kde nadával na modrú koalíciu SDKU, ale to mu nebránilo isť za Miklošom a ten mu naštartoval kariéru. Samozrejme vstúpil aj do Smeru a čerpal ďalej veľkú časť peňazí z EÚ. O jeho spoločnostiach bolo popísané viac, on tvrdí že pomohol zamestnať tisíce ľudí. Rozmýšľal som čo je to ten Start up a ako prideľuje peniaze a odkiaľ ich má. No dobre, keď tisíce ľudí ,tak chcem niečo hmatateľné, trebárs tabuľku, koľko peňazí sme pridelili tej a tej spoločnosti, koľko dostali za sprostredkovanie tejto sumy a koľko ľudí sa zamestnalo. Boli to peniaze hlavne z EÚ a bolo by fér zverejniť to. Obavám sa, že keby sme tieto výsledky  a čísla uvideli, asi by pár ľuďom dopla kontrolka a zhaslo nadšenie z Progresívneho Slovenska.

Ale buďme konkrétni napíšte si na youtube meno Štefunko a pozrite si jeho videá s pánom Blahom a Chmelarom a zistite že si tykajú a vlastne to je jedna partia kamoši.

Ono pán Štefunko ešte koncom roku 2017 tvrdil že si dali urobiť neoficiálny prieskum a už mali 20 percent v ňom. Či aj tie tisíce zamestnaných ľudí, nebudú trošku nafúknuté, lebo pán Štefunko rád nafukuje.

Inak zvláštne na tom je, že tento pán nie je ekonóm ale politológ a napriek tomu, on je ten čo šéfoval start up. Som si pozrel aj  pár videí  Ivana Štefunka na youtube no okrem pekných reči nepovedal  nič veľmi konkrétne trebárs za akých podmienok smiete vyčerpať peniaze  a budete ich mať pridelené a koľko dostanete. Miesto toho dostanete informácie, čo tento pán Štefunko bombastické v živote dokázal a ako sa mate chovať aby ste mali úspech. No niečo ako poisťovacia, alebo náboženská spoločnosť, chyťme sa za ruky zaviažem vám oči a kričme sme najlepší.

Takže mi prepáčte ale značke Progresívne Slovensko neverím. 

Podľa mňa Progresívne Slovensko je strana ktorá odoberá hlasy konzervatívne a "liberálne" naivných akože liberálnych mladých ľudí, ktorí ešte neprekukli "liberalizmus" Štefunka a Poliačika . Po voľbách sa hrozí reálne scenár spojenia sa so Smerom bez Fica, čo nepovažujem za výhru ale ďalšiu prehru a z tejto raný sa Slovensko môže vylizovať ďalších 10 rokov. 

Ešte dodatok 

Martin Milan Šimečka Od roku 2016 je stálym redaktorom Denníka N, v ktorom od jeho vzniku pôsobí aj ako šéf redakčnej rady.Jeho syn Michal (*10.5.1984) sa angažuje v politickom hnutí Progresívne Slovensko. Članok sa otvorí ak kliknete na obrázok.Martin Milan Šimečka Od roku 2016 je stálym redaktorom Denníka N, v ktorom od jeho vzniku pôsobí aj ako šéf redakčnej rady.Jeho syn Michal (*10.5.1984) sa angažuje v politickom hnutí Progresívne Slovensko. Članok sa otvorí ak kliknete na obrázok. (FB)

A dodávam 

Inak týchto ľudí, čo robia veci v rozpore s právom, treba potrestať a nerobiť hrubé čiary za ich špinavosťami, ak sa chcete k nám pridať do  skupiny Antifico a Antismer kliknite na odkaz 

                                               ANTIFICO A ANTISMER

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Tesco ustupuje. Na Kamennom námestí zostane už iba v suteréne

Koncom roka ho v bývalom Priore nahradia nové prevádzky.

Dnes píše Matúš Ritomský

Opatrne s Kočnerovou Threemou

Kočnerove slová, do okamihu, kým sa ich nepodarí overiť, treba brať s rezervou.


Už ste čítali?