Zlý volebný systém 2 . Nefunkčné referendum s nesplniteľným kvórom pre občanov.

Autor: Július Kovács | 17.4.2019 o 7:31 | (upravené 17.4.2019 o 8:12) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  283x

50 percentná účasť je nezmysel a schválnosť, aby občania nemali vplyv na rozhodnutia politikov a ich oligarchov. Pri všetkých ostatných voľbách sa toto nevyžaduje.

Pritom volebná účasť napríklad v druhom kole terajších prezidentských volieb nedosiahla ani 42 percent oprávnených voličov, ale paradoxne sú platné.

To isté platí o komunálnych voľbách, tu často účasť nedosahuje ani 30 percent.

Do europarlamentu dokonca účasť nedosahuje ani 20 percent.

Pritom referendum nebolo použité, napríklad pri rozdelení Československa.

Dokedy bude trvať tato anomália a kedy ju politické strany zmenia a dokedy si budú politici robiť z občanov volov, aby im obmedzili možnosť rozhodovať. Fakt platí to povestné Vyhraj voľby a môžeš všetko? A volič je len H*VNO. 

O tomto sa nehovorí a 150 poslancov máme na hradnom vršku. Majú kancelárie s asistentami, ale nemajú úradné hodiny pre verejnosť. Bez ich súhlasu sa k ním nedostanete. Keď vás pustia do NRSR prekontrolujú vás ako zločinca, či náhodou nenesiete bombu. Zákony zrejme ani nečítajú, ako tá Dankova sranda že na území SR sa nesmie hrať cudzia štátna hymna. Nech to dodržia a nech zakážu na MS v hokeji hrať hymny cudzích štátov. Šialené odsúhlasia čokoľvek a sú mimo dosahu voličov.

Z ôsmych referend bolo na Slovensku úspešné jediné a to o vstupe do EÚ ale v tomto referende boli za všetky hlavné politické strany aj média a bola spustená masová kampaň. Všetky ostatné skončili fiaskom lebo nedosiahli požadovanú účasť 50 percent oprávnených voličov.

Tu je ich prehľad

1994  19,96 % Neúspešné 

Súhlasíte, aby sa prijal zákon o preukazovaní finančných prostriedkov, ktoré boli použité pri dražbách a privatizácii?

 

1997 9,53% Neúspešné

Ste za vstup SR do NATO? 

 

1998 44,25% Neúspešné

Ste za to, aby Národná rada Slovenskej republiky prijala ústavný zákon, ktorým sa zakáže privatizácia týchto strategických podnikov: A vymenované podniky. Aj keď  sa viac ako 90 percent voličov v referende sa vyjadrilo proti privatizácií strategických podnikov bolo im to prd platné.

 

2003  52,15% Úspešné

Súhlasíte s tým, aby sa SR stala členským štátom EÚ?

 

2004 35,86% Neúspešné

Ste za to, aby poslanci NR SR prijali ústavný zákon o skrátení III. volebného obdobia NR SR tak, aby sa voľby do NR SR konali v roku 2004? 

 

2010  22,84% Neúspešné

1. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom zrušila povinnosť fyzických osôb a právnických osôb platiť úhradu za služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou a Slovenským rozhlasom?
2. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom rozšírila možnosť prejednať konanie poslanca Národnej rady Slovenskej republiky ako priestupok na všetky priestupky podľa zákona o priestupkoch?
3. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky ústavným zákonom znížila počet poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na 100 s účinnosťou od nasledujúceho volebného obdobia?
4. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom ustanovila, že orgány verejnej moci môžu obstarávať osobné motorové vozidlá s obstarávacou cenou maximálne 40 tisíc eur?
5. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky ustanovila možnosť voliť poslancov Národnej rady Slovenskej republiky a poslancov Európskeho parlamentu prostredníctvom internetu?
6. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom vyňala osoby poverené výkonom verejnej moci z možnosti uplatniť právo na odpoveď podľa tlačového zákona?
 

2015 21,41% Neúspešné 

1.„Súhlasíte s tým, aby sa Manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?“
2. „Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?“
3. "Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie ak ich rodičia alebo deti samy nesúhlasia s obsahom vyučovania?“ 

   

  

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Ak by sa Fico a Pellegrini chceli vrátiť, nerobili by to lepšie (píše Samo Marec)

Nikam sme sa nepohli, len sa všetci dohádali.

Stĺpček Jakuba Fila

Zhovievavosť voči Matovičovi už vôbec nie je namieste

Premiér vydiera národ aj koalíciu.


Už ste čítali?