Ako kúpil Fico plynárenskú mačku vo vreci ?

Autor: Július Kovács | 7.5.2019 o 11:05 | (upravené 21.5.2019 o 10:25) Karma článku: 10,12 | Prečítané:  5975x

Každá domácnosť prišla v priemere minimálne o 200 EUR za 5 rokov. SPP matka produkuje ročnú stratu bez dcér približne 100 miliónov. Za toto sa dá ročne postaviť na Slovensku 2 futbalové super štadióny, alebo dve veľké nemocnice. 

Možno je strata ešte  väčšia nevieme, aká je zmluva SPP s Gazpromom. Lebo plyn musíme kupovať a podľa všetkého v predpísanom množstve za dopredu podpísanú cenu do roku 2028, či ho odoberieme reálne alebo nie, iba ak by sme vyjednali lepšie podmienky, ale ak by tomu tak bolo tak by sa súdruh Fico určite pochválil, takže to asi tak nebude. Tých 200 EUR za 5 rokov o čo ste prišli je minimum, možno je to aj štyri krát viac. Zmluva s Gazpromom je tajná a doplácame na plyn z daní občanov.

Takto trhá faktúry za plyn a pritom on sám je je dôvod prečo je plyn drahšíTakto trhá faktúry za plyn a pritom on sám je je dôvod prečo je plyn drahší (FB Kovács)

4. júna 2014 to bude 5 rokov, ako pán, vtedy premier Fico vyhlásil, že:

Dnešným dňom, keďže o 10. hodine zasadlo Valné zhromaždenie akcionárov SPP a prišlo k personálnej výmene, štát začal 100-% ovládať matku SPP ako hlavného dodávateľa zemného plynu na Slovensku,"

O čo vtedy vlastne išlo? Išlo o to, že oligarchovia ovládajúci (Daniel Křetinský, Petr Kellner a J&T) 49% podiel v stratovej SPP matka, odovzdali svojich 49% štátu. SPP matka generovala vtedy stratu 100-120 mil. EUR ročne a dovtedy si straty v SPP matka delili štát a oligarchovia vlastniaci 49% akcii SPP matky, po odovzdaní svojich 49%, túto stratu začal znášať štát v plnom rozsahu. Čiže minoritný investor sa zbavil akcii v stratovej SPP matka a ponechal si akcie iba v ziskových dcérach skupiny SPP.

SPP matka generuje straty jednak preto, že ceny zemného plynu obyvateľstvu nereflektujú nákupné ceny zemného z ktoré SPP matka kupuje plyn z Ruska, lebo Ficom ovládaný URSO (Úrad pre reguláciu sieťových odvetví) drží ceny zemného plynu nízko, aby sa Fico zapáčil svojim voličom a preto, že SPP matka dohodla odobrať z Ruska kedysi v roku 2008 také objemy plynu, ktoré teraz kvôli konkurencii na trhu so zemným plynom na Slovensku, nedokáže predať, ale bohužiaľ v duchu dohodnutého kontraktu, musela zaplatiť Rusom za plyn, ktorý ani neodobrala, alebo plyn predražený oproti ostatným odberateľom.

Nový šéf ÚRSO Ľubomír Jahnátek prvýkrát rozhodol o cenách energií pre všetkých, tvrdí, že s Ficom ich zvýšenie nekonzultoval. Vieme kto je Jahňatek. Kliknite na obrazok a otvori sa video. Rodinkárstvo v priamom prenose.Nový šéf ÚRSO Ľubomír Jahnátek prvýkrát rozhodol o cenách energií pre všetkých, tvrdí, že s Ficom ich zvýšenie nekonzultoval. Vieme kto je Jahňatek. Kliknite na obrazok a otvori sa video. Rodinkárstvo v priamom prenose. (Kovács)

Tak toto bolo Ficovo "víťazstvo" nad oligarchami ovládajúcimi SPP, samozrejme, že to bolo Pyrrhovo víťazstvo, lebo oligarchovia museli mať vtedy veľkú radosť, keď sa pred blížiacimi piatimi rokmi zbavili 49% akcii SPP matka a tým pádom si ušetrili vtedy 50 mil. EUR ročne. Fico naopak zaťažil svoj "sociálny" štát ďalšou stratou 50 mil. EUR ročne. Otázkou ostáva, čo alebo kto ho motivoval k tomuto kroku, lebo normálne ekonomicky mysliaci premiér by takéto niečo nikdy svojim daňovníkom nevyviedol.

Na začátku roku 2017 došlo k dokončení transakce změny majetkové struktury společnosti EPH. Většinovým vlastníkem se po odchodu Patrika Tkáče a private equity fondů partnerů J&T stal Daniel Křetínský (94 %), vlastník Sparty Praha.  Na začátku roku 2017 došlo k dokončení transakce změny majetkové struktury společnosti EPH. Většinovým vlastníkem se po odchodu Patrika Tkáče a private equity fondů partnerů J&T stal Daniel Křetínský (94 %), vlastník Sparty Praha. (Wiki a FB)

Naopak dcéry SPP, kde má síce štát 51 percentné vlastníctvo, ale 49 percent vlastnia oligarchovia hlavne Daniel Křetinský,  vykazujú obrovské zisky aj keď polovicu zisku vracajú štátu, ale so stratou SPP matky sa nedelia. Je to ako keby ste si vybrali hrozienka z koláča a štát nech si nechá zbytok.

Kto na to dopláca predsa občania.

SPP vlastní podiely aj v iných firmách ale podstata je že znáša stratu s nevýhodnou zmluvou sama a tým pádom aj štátSPP vlastní podiely aj v iných firmách ale podstata je že znáša stratu s nevýhodnou zmluvou sama a tým pádom aj štát (Kovács)


Tento článok sme spracovali dvaja keď spolu autor bude súhlasiť zverejním jeho meno.

Kto by mal záujem pozrieť sa čo je to SPP infractructure nech klikne na nasledujúci odkaz 

http://www.sppi.sk/wp-content/uploads/2018/10/Priloha-1-SPP-I-Vyrocna-sprava-KUZ-2016.pdf

A dodávam 

Inak týchto ľudí, čo robia veci v rozpore s právom, treba potrestať a nerobiť hrubé čiary za ich špinavosťami, ak sa chcete k nám pridať do  skupiny Antifico a Antismer kliknite na odkaz 

                                               ANTIFICO A ANTISMER

  


 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?