Najviac škodí životnému prostrediu na Slovensku koalícia SMER a Most-Híd.

Autor: Július Kovács | 16.6.2019 o 13:05 | (upravené 18.6.2019 o 6:03) Karma článku: 3,21 | Prečítané:  1250x

A je nádherné, keď sa študenti stretnú a bojujú za ŽP. Za čistotu ovzdušia, vody a odpadkom. Len treba spomenúť aj pôvodcov tohto stavu hlavne ministrov Petra Žigu, Arpáda Ersega, nečinnú prokuratúru a ďalších kompetentných.

Keď vyrúbeme bez rozmyslu obrovské plochy lesov, tak tieto lesy prestanú produkovať kyslík, nastáva erózia pôdy a samozrejme živočíchy, ktoré žili v týchto lesoch vymierajú, lebo sme im vzali ich životný priestor. Je pekne spomínať igelitové sáčky a odpadky na zemi a produkciu škodlivín vypúšťaných do ovzdušia, ale je hlúpe a zbabelé nespomenúť hlavných vinníkov zodpovedných za stav ŽP na Slovensku a dokonca zarábajúcich na devastácii ŽP, jedným z nich je bývalý minister životného prostredia a dnes už dokonca minister hospodárstvaPeter Žiga. Ten je spolumajiteľom, alebo aj majiteľom najväčších firiem, ktoré vyrubujú Slovenské lesy a nielenže ich vyrubujú, ale dokonca lietajú v ekonomických podvodoch, ktoré dnes prešetruje NAKA . Ja neviem z akého dôvodu jeho meno študenti ani len nespomenú na protestných zhromaždeniach. Že by strach, alebo neschopnosť logického uvažovania. Odhliadnuc od toho že dreva je v EÚ málo a my ho trestuhodne nechávame spracovávať do finálnych výrobkov zahraničiu a draho kupujeme nazad vo forme napríklad nábytku. Podobne, ako Slovensko sa chová macošsky k svojím lesom Ruská federácia.

Ďalší chytrák, teraz z dielne Mostu Hídu sa vola Arpad Erseg. Mám doktorát aj z inžinierskej geológie, tak som sa cestou do Kalinkova z Dunajskej Lužnej zastavil pri nasype budovania obchvatu Bratislavy. Takže, čo vidieť na prvý pohlaď sú navezené haldy zeminy pod budúcou cestu, Jedna vec sú fakt možno nebezpečné odpady nachádzajúce sa v týchto zeminách, ale čo je oveľa horšie jedná sa o znečistený ílovito zemitý materiál. V čom spočíva nebezpečenstvo kým piesčito štrkovitý materiál usadne za niekoľko hodín alebo dní, ílovito hlinitý materiál sadá roky aj desaťročia, čo bude spôsobovať pokles cesty a jej pukanie, alebo vlnenie sa. Česko už malo túto veľmi zlú skúsenosť s výstavbou diaľnice z Brna do Ostravy.

Rekonštrukcia takejto cesty si vyžaduje nemalé financie, odstránenie celého povrchu v zle urobenom mieste, vybratie celého zlého materiálu a jeho odvoz a likvidáciu a navezenie nového materiálu, skratka je jasne, že to vyjde veľa drahšie, ako výstavba nového úseku. Predpokladám, že sa ministerstvo bude oháňať tým, že všetko je v najlepšom poriadku, ale v každom prípade by som doporučoval otestovať skúšky sadania daného materiálu a jeho kvality nezávislou najlepšie zahraničnou renovovanou firmou v celom úseku novozastavaného obchvatu. Keď sa cesta dokonči, tak zrejme pán Erseg už nebude ministrom a keď sa to o 3 až 4 roky začne prepadať, bude sa tváriť, že o ničom nevie. Doporučujem potom spustiť súdne konanie, ako v prípade Slotovích ministrov ak sa tak stane a pána ministra natvrdo zavrieť. Nepochybujem, že pán Erseg bol dobrým trénerov šermiarov, trénoval zrejme aj mojich bratrancov v Šamoríne, ale o jeho odbornosti stavať cesty alebo rozhodovať o tom kde ich má kto postaviť, silne pochybujem.

Pani prezidentka Čaputová sa prezentuje, ako vášnivá ochrankyňa ŽP, by tiež mohla použiť svoju autoritu a vyzvať kompetentných aby zjednali, čím skôr nápravu. Lesy Slovenskej republiky boli pýchou, dnes sú to smutné holoruby a pán Žiga sa nemieni prestať obohacovať na tomto pre neho výbornom obchode.

Na a dať budovať časti Prešovského obchvatu renovovanému skúsenému Váhostavu a že pán Erseg z toho nemá obavu je jednoducho povedané svinstvo. Všetci vieme ako Váhostav okradol živnostníkov a ostatné firmy a ako sekeru doplácal štát.

A veľmi by ma zaujímalo ako sa pokračuje s výstavbou tunela Višňové a kto doplatí výstavbu a či firmy, ktoré tento tunel nedostavali a pravdepodobne aj sfušovali , dokončia tieto práce alebo či budú platiť nejaké sankcie a vracať tieto peniaze? Je o tom podozrivo ticho čo neveští nič dobrého z tábora všeobecnej sociálnej koalície, ktorá bojuje za dobro ľudí typu Náš človek.

Konkrétne je o tom napísané tu  Zbabraný tunel Višňové

A dodávam 

Inak týchto ľudí, čo robia veci v rozpore s právom, treba potrestať a nerobiť hrubé čiary za ich špinavosťami, ak sa chcete k nám pridať do  skupiny Antifico a Antismer kliknite na odkaz 

                                               ANTIFICO A ANTISMER

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kresliči na súdoch musia prácu zvládnuť, aj keby viseli za nohy zo stropu

V Spojených štátoch má kreslenie na súde tradíciu, na Slovensku to tak nie je.

Dobré ráno

Dobré ráno: Koľko rokov väzenia môžu dostať Kočner s Ruskom

O čo ide v kauze zmenky televízie Markíza.

Rusko spochybňuje účtovníctvo, Kočner žiada presun procesu

Mika zmenky poprel. Podľa Ruska to nie je podstatné.


Už ste čítali?