Najviac škodí životnému prostrediu na Slovensku koalícia SMER a Most-Híd.

Autor: Július Kovács | 16.6.2019 o 13:05 | (upravené 18.6.2019 o 6:03) Karma článku: 3,23 | Prečítané:  1295x

A je nádherné, keď sa študenti stretnú a bojujú za ŽP. Za čistotu ovzdušia, vody a odpadkom. Len treba spomenúť aj pôvodcov tohto stavu hlavne ministrov Petra Žigu, Arpáda Ersega, nečinnú prokuratúru a ďalších kompetentných.

Keď vyrúbeme bez rozmyslu obrovské plochy lesov, tak tieto lesy prestanú produkovať kyslík, nastáva erózia pôdy a samozrejme živočíchy, ktoré žili v týchto lesoch vymierajú, lebo sme im vzali ich životný priestor. Je pekne spomínať igelitové sáčky a odpadky na zemi a produkciu škodlivín vypúšťaných do ovzdušia, ale je hlúpe a zbabelé nespomenúť hlavných vinníkov zodpovedných za stav ŽP na Slovensku a dokonca zarábajúcich na devastácii ŽP, jedným z nich je bývalý minister životného prostredia a dnes už dokonca minister hospodárstvaPeter Žiga. Ten je spolumajiteľom, alebo aj majiteľom najväčších firiem, ktoré vyrubujú Slovenské lesy a nielenže ich vyrubujú, ale dokonca lietajú v ekonomických podvodoch, ktoré dnes prešetruje NAKA . Ja neviem z akého dôvodu jeho meno študenti ani len nespomenú na protestných zhromaždeniach. Že by strach, alebo neschopnosť logického uvažovania. Odhliadnuc od toho že dreva je v EÚ málo a my ho trestuhodne nechávame spracovávať do finálnych výrobkov zahraničiu a draho kupujeme nazad vo forme napríklad nábytku. Podobne, ako Slovensko sa chová macošsky k svojím lesom Ruská federácia.

Ďalší chytrák, teraz z dielne Mostu Hídu sa vola Arpad Erseg. Mám doktorát aj z inžinierskej geológie, tak som sa cestou do Kalinkova z Dunajskej Lužnej zastavil pri nasype budovania obchvatu Bratislavy. Takže, čo vidieť na prvý pohlaď sú navezené haldy zeminy pod budúcou cestu, Jedna vec sú fakt možno nebezpečné odpady nachádzajúce sa v týchto zeminách, ale čo je oveľa horšie jedná sa o znečistený ílovito zemitý materiál. V čom spočíva nebezpečenstvo kým piesčito štrkovitý materiál usadne za niekoľko hodín alebo dní, ílovito hlinitý materiál sadá roky aj desaťročia, čo bude spôsobovať pokles cesty a jej pukanie, alebo vlnenie sa. Česko už malo túto veľmi zlú skúsenosť s výstavbou diaľnice z Brna do Ostravy.

Rekonštrukcia takejto cesty si vyžaduje nemalé financie, odstránenie celého povrchu v zle urobenom mieste, vybratie celého zlého materiálu a jeho odvoz a likvidáciu a navezenie nového materiálu, skratka je jasne, že to vyjde veľa drahšie, ako výstavba nového úseku. Predpokladám, že sa ministerstvo bude oháňať tým, že všetko je v najlepšom poriadku, ale v každom prípade by som doporučoval otestovať skúšky sadania daného materiálu a jeho kvality nezávislou najlepšie zahraničnou renovovanou firmou v celom úseku novozastavaného obchvatu. Keď sa cesta dokonči, tak zrejme pán Erseg už nebude ministrom a keď sa to o 3 až 4 roky začne prepadať, bude sa tváriť, že o ničom nevie. Doporučujem potom spustiť súdne konanie, ako v prípade Slotovích ministrov ak sa tak stane a pána ministra natvrdo zavrieť. Nepochybujem, že pán Erseg bol dobrým trénerov šermiarov, trénoval zrejme aj mojich bratrancov v Šamoríne, ale o jeho odbornosti stavať cesty alebo rozhodovať o tom kde ich má kto postaviť, silne pochybujem.

Pani prezidentka Čaputová sa prezentuje, ako vášnivá ochrankyňa ŽP, by tiež mohla použiť svoju autoritu a vyzvať kompetentných aby zjednali, čím skôr nápravu. Lesy Slovenskej republiky boli pýchou, dnes sú to smutné holoruby a pán Žiga sa nemieni prestať obohacovať na tomto pre neho výbornom obchode.

Na a dať budovať časti Prešovského obchvatu renovovanému skúsenému Váhostavu a že pán Erseg z toho nemá obavu je jednoducho povedané svinstvo. Všetci vieme ako Váhostav okradol živnostníkov a ostatné firmy a ako sekeru doplácal štát.

A veľmi by ma zaujímalo ako sa pokračuje s výstavbou tunela Višňové a kto doplatí výstavbu a či firmy, ktoré tento tunel nedostavali a pravdepodobne aj sfušovali , dokončia tieto práce alebo či budú platiť nejaké sankcie a vracať tieto peniaze? Je o tom podozrivo ticho čo neveští nič dobrého z tábora všeobecnej sociálnej koalície, ktorá bojuje za dobro ľudí typu Náš človek.

Konkrétne je o tom napísané tu  Zbabraný tunel Višňové

A dodávam 

Inak týchto ľudí, čo robia veci v rozpore s právom, treba potrestať a nerobiť hrubé čiary za ich špinavosťami, ak sa chcete k nám pridať do  skupiny Antifico a Antismer kliknite na odkaz 

                                               ANTIFICO A ANTISMER

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočnerovo sledovacie komando kontra sledoval niekto ďalší

Ľudia od Petra Tótha mali tajné tiene.

Stĺpček Jakuba Fila

Kto sledoval Kočnerovo komando? Bola to SIS?

Chýbajúce odpovede budú naznačovať, že nezlyhala len polícia.


Už ste čítali?