Igor Matovič asi nepozná Matematiku volebného zákona, alebo zámerne klame?

Autor: Július Kovács | 19.6.2019 o 0:03 | (upravené 19.6.2019 o 0:58) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  596x

Toto je reč čísiel a volebného zákona maximum čo sa môže pre-krúžkovať zo spodu kandidátky je 5,  lebo sa dá dať maximálne 5 krúžkov a potom sa rátajú hlasy zhora preferenčné.  Preto kvalitní poslanci utekajú v článku je rozbor.

Matematika nepustí proste šancu má prejsť z dola maximálne 5 a môžu sa snažiť akokoľvek matematika volebného zákona nepustí viac ako 5 ak sa umiestnia na dno kandidátky sa do budúceho volebného obdobia neprekrúžkuje. Nejdem Vás zaťažovať výpočtami, ale je to proste tak. A to je moja rada aj pre poslancov iných strán ak Vás umiestnia na koniec kandidátky šancu má naozaj len 5 ľudí.  A to je aj dobrý dôvod na odchod ak sa chcete stať poslancom pre budúce volebné obdobie odísť na voliteľne miesto na inú kandidátku.

Skratka a jasne náš jedno okrskový volebný systém je na H*VN* , ak mi pani poslanci neveria nech si to overia alebo dajú prerátať. Som dobrý matematik a reči čísiel rozumiem bleskovo a dlhodobo ju aj doučujem. 

A pán Matovič nedivte sa , toto je dovod prečo Vám utekajú aj kvalitní ľudia.

A tu je praktický dôkaz

Vo voľbách roku pred rokom 2016 za Oľano prešli títo 4 ria poslanci  z posledných miest a takto sa prekrúžkovali len 4 poslanci zo zadu Matovič , Juriniova, Viskupič, Fecko

Volebné obdobie Rok 2012 až 2020 

Poslanci zvolení za Oľano rok 2012 zdroj WikipediaPoslanci zvolení za Oľano rok 2012 zdroj Wikipedia (Kovács)

Rok 2016 až 2020 sa prekrúžkovalo 5 poslancov z posledných miest Matovič , Juriniova, Viskupič, Fecko a Richard Vašečka , viac sa proste nedá takže maximum 5 z pôvodnej zostavy a ostatní sa mohli aj roztrhať aj tak neprešli. Možno by od roku 2020 Veronika Remišova nahradila Vašečku ale pôvodná zostava Matovič , Juriniova, Viskupič, Fecko asi zostane. A toto je dôvod prečo utekajú poslanci, každé volebné obdobie vymení Igor Matovič viac ako dve tretiny klubu Oľano, neviem či sa nad tým niekedy zamyslel alebo si to nechal spočítať . Reči sa nesnažia sú nepodložené šancu z pôvodnej zostavy ma maximálne 5 poslancov a Igor vie že stabilná 4 mu prejde aj zozadu má dobrú propagandu a niečo odskakané. Teraz by ma zaujímalo či ta 4 nie je aj členská základňa. Proste matika nepustú je tu obmedzujúca podmienka s divím sa že toto ešte ešte nikto neprepočítal. Takže buď to chce zmenu volebného zákona alebo iný prístup k ľuďom. 

Poslanci za Oľano Nova zvolení za rok 2016. Zdroj WikipediaPoslanci za Oľano Nova zvolení za rok 2016. Zdroj Wikipedia (Kovács)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Súkromná raketa vyniesla po prvý raz ľudí do vesmíru, mieria k ISS

Vesmírna loď sa k ISS pripojí asi po 19 hodinách letu.

ČESKÝ ZÁPISNÍK

Česko by si malo pamätať, kedy odtiahli sovietske vojská (zápisník)

Odchod Sovietov by mal byť pamätný deň.


Už ste čítali?