Politická stratégia Progresívcov jednať aj so skorumpovanými a 20.9 mame protest ZSS.

Autor: Július Kovács | 19.9.2019 o 10:52 | (upravené 19.9.2019 o 11:14) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  912x

V poriadku berieme nech sa páči, ale malo by to mať cieľ ten sa volá transparentnosť a hladiny korumpovateľnosti by sa mali výrazne znížiť. Samozrejme všetko nejde naraz, ale ak spojenie bude fungovať na ďalšom korumpovaní s tými

 istými ľuďmi potom je zle.

Tato stratégia sa napríklad prejavila aj tak, že pri odvolávaní Pellegríniho za Jankovskú, ktorá bola na sudoch pravou rukou Kočnera a vymenila si s ním okolo 1000 sms, tak 12 alebo 13 prebehnutých terajších poslancov za Spolu, PS, KDH a Za ľudí nepredniesli ani jednu vetu. Riadili sa volebnou stratégiou. Pravdepodobne si nechceli zatvoriť ďalšie rokovania s potencionálnymi partnermi pre nejakú Jankovskú, alebo bordel v súdnictve. Neviem ako potom napĺňajú billboardy o Spravodlivosti pre každého a boji proti korupcii a boji proti zlu. Stratégia bola taká že všetko nechali na Matoviča a vyhlásili ho dobre, že nie za blázna a útočia na neho. Lebo sa vraj choval neslušne. Ja na to mám iný názor a to, že sa jediný dokázal postaviť a pomenovať veci aj keď svojim slovníkom, ale je to lepšie ako strategicky mlčať a oháňať sa novými politikmi a pritom tieto strany už zoskupili 12 alebo 13 prebehnutých poslancov tiež zrejme starých politikov, ktorí poctivo strategicky mlčia, lebo ešte podľa nich neprišiel ten pravý čas. Z Matoviča média začali vyrábať blázna a násilníka, ktorí vraj Jankovskú chcel odvolať len preto, aby si urobil volebnú kampaň. A komické je keď ešte niekto dodá, že jeho vinou sa dostala Jankovská na post sudkyne na krajskom sude Bratislava, kde sa s ňou udajne ráta ako s predsedníčkou a bude rozhodovať napríklad aj o Kočnerových a Baštrnákových kauzách. Keby Matovič vraj mlčal bola by ostala prvou tajomníčkou na ministerstve podľa stratégie progresivity. A takto to rozmazávajú a ponúkajú podaktoré média samozrejme v zaujme ich majiteľov a nebráňme sa aj myšlienke že sú to priatelia oligarchovia Kočnera. Všetci vieme o ktorých ide nemá zmysel sa hrať na slepú babu.

Strany na Slovensku by mal spájať spoločný záujem niečo vytvoriť, až potom by mal nasledovať biznis, bohužiaľ funguje to obrátene. Ak je to obrátene a ak politické strany budú robiť len svoj biznis a až potom bude, ak vôbec bude spoločný záujem, potom je to celé zle. Príklad si môžeme brať trebárs s Francúzov, išli robiť tunel pod La Manche , prvoradý bol záujem urobiť tunel až potom nasledoval biznis ako a kto a za koľko ho postaví? Teraz si zoberme tunel Višňové v prvom rade rozsiahle hádky, kto ho postaví a aký si urobí na tom biznis dostal to pán Remeta a spol. pochybné talianske firmy. A dopadlo to zle, treba ešte ďalšie obrovské do financovanie celej stavby a stavba sa predĺžila možno o ďalšie 2 až 4 roky

Bohužiaľ spájať na Slovensku spoločenský záujem a strany a poslancov často vyznieva skoro ako cynický žart. Skôr sa tu vybavujú veci pre seba a svojich známych. Málo ľudí už verí v presadenie nejakej dobrej myšlienky. A skoro nikto neverí, že presadíme niečo dobré kolektívne. Francúzi si svoju spolupatričnosť a kolektívne vedomie krvavo vybojovali a nedajú si ho vziať je to pre nich prirodzené. Na Slovensku vybavil štát otec národa Mečiar, zbytočne si budeme klamať, že sme si to sami dobrovoľne vybojovali a potom to s naším kolektívnym vedomí tak aj vypadá slušne a nežne skloníme hlavu a na verejnosti nevieme povedať na lumpov a a darebákov ani slovo hovorime neadresne, nadávame len v súkromí , alebo za klávesnicou počítača.

Generácie politikov úspešne ničia všetko čo sa dá a kam sa pozriete je neporiadok. Spravodlivosť, hospodárstvo, školstvo, doprava, životné prostredie , zdravotníctvo, fondy EÚ a tak by sme mohli pokračovať ďalej.

A čo je najhoršie, že je všetko v neporiadku. Ľudia už nemajú ani vieru v pocit spravodlivosti, kam sa obrátiť a sú hrozne sklamaní.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?