Príliš veľa náhod pán Sulík.

Autor: Július Kovács | 30.9.2019 o 13:26 | (upravené 3.10.2019 o 4:39) Karma článku: 10,18 | Prečítané:  4626x

Základná otázka - Kto v SaS pred rokmi nariadil pri tajnej voľbe fotiť hlasovacie lístky na Trnku? Toto podľa môjho vedomia žiadal Kočner a zariadil mu to Sulík. A teraz doniesol do SaS Miku. OK náhoda.

Náhoda č. 1

Pamätáte si Euroval a Grécko? Ako Sulík tvrdošijne trval na tom, aby to pani Radičová nespájala hlasovanie o dôvere s Eurovalom. Bola to vec, ktorú sme nemali šancu ovplyvniť. EU má 500 milionov obyvateľov a Slovensko jedno percento z tohoto počtu. Takže Radičovej vláda trvala len rok a pol , vďaka Sulikovy. Určite by to tu vyzeralo úplne inak, ak by sa udržala 4 roky. Sulík nepriamo alebo priamo umožnil návrat Fica. A Euroval bola možno len zámienka. Poviete si konšpirácia? No nie Slovensko dostava z EU 5 krát viac prostriedkov ako do nej dáva. A vyzerá to tak, že budeme  nakoniec pri takomto šafárení s rozpočtom sami potrebovať pomoc od EÚ. Danko už chce zrušiť dlhovú brzdu a teraz, čo na to pán zásadový Sulík? No nič, ticho? Zas to nechal na Matoviča.

Nakoniec sa rozhodnutie EÚ ukázalo správne ako aj pomoc Grécku. Rozhodnutie nepodporiť finančnú pomoc pre Grécko v roku 2012 Richard Sulík aj s odstupom času považuje za správne. Podľa slovenského ekonóma bol však pád Radičovej vlády zbytočný. Po Írsku, Portugalsku a Cypre tento týždeň ako posledné zo záchranného programu EÚ vystúpilo aj Grécko.

Náhoda č. 2

Dnes znova hrozí Ficovi nebezpečenstvo. Sulík rozbíja SaS z vnútra, a tým umelo oslabuje opozíciu. Dobre, zas si poviete konšpirácia? Všimli ste si, ale kto vystupoval proti Jankovskej pri neúspešnom odvolávaní Pellegriniho. Nie nebolo to Sulikove krídlo SaS, ale naopak jadro SaS  Kiššová, Rajtár, Blahová , Galko . Toto zrejme dopálilo predsedu SaS , táto neposlušnosť a možno aj pre toto trest vo forme vyhodenia z kandidátky. V každom prípade takto Sulík znova rozbíja opozíciu a posilňuje Fica. Neslobodno vystupovať proti Pellegrínimu zo Smeru

Náhoda č. 3

Beseda Sulíka s Bugárom nedávno v rozhlase formálne sa hryzkajú, ale reálne si neubližujú. Ba dokonca nevylučujú aj povolebnú spoluprácu familiárne si hovoria Béla a Richard. V tú dobu zhodou okolností žiadam o pomoc dvoch poslancov krídla Súlika o pomoc pri záchrane Šamorínskeho pitného zdroja najkvalitnejšieho a najvýdatnejšieho na Slovensku. Nejde o maličkosť ale o zdroj vody pre polku Slovenska a bez úpravy jeho výdatnosť 3300 l/s bola znížená Bugárovcami na 800 l/s. Ide o miliardy Eur ak sa zničí  polovica Slovenska príde hlavne o zdravú pitnú vodu, ktorú netreba upravovať. Ministerstvo životného prostredia vedené Mostom Híd prekvapujúco zrušilo rozšírenie pásma hygienickej ochrany. V pásme začala zástavba developermi a pozemky tam má Ersekova žena a známy Roman Kvasnička. Potom sú tu aj problémy s obchvatom a ťažbou štrku podrobne tu v článku. Oplatí sa ho pozrieť je tu aj video v strede článku. Článok sa otvorí klinutím po obrázku.

Šamorínsky vodný zdroj vody je schopný zásobiť polku Slovenska, ale Most HID ho ničí.Voda pre 2,5 milióna ľudí čistá bez úpravy a Záhorie už dnes nemá dostatok pitnej vody. Do pásma ochrany pitnej vody developeri / napr. Roman Kvasnička, Ersek/ plánujú výstavbu. Hamuliakovo tam už postavilo vyše 100 obytných domov.Šamorínsky vodný zdroj vody je schopný zásobiť polku Slovenska, ale Most HID ho ničí.Voda pre 2,5 milióna ľudí čistá bez úpravy a Záhorie už dnes nemá dostatok pitnej vody. Do pásma ochrany pitnej vody developeri / napr. Roman Kvasnička, Ersek/ plánujú výstavbu. Hamuliakovo tam už postavilo vyše 100 obytných domov. (Blog Sme Július Kovács)

Žiadam teda o pomoc pri záchrane zdroja pitnej vody poslanca a poslankyňu SaS Sulíkovho krídla. Pána Galeka, ktorý je geológ ten ma prekvapujúco odmieta, hoci pred tým sme debatovali aj o Nováckej skládke popolčeka a posuva ma na poslankyňu Zemanovú. Tá mi po týždni napíše bravo vraj takíto ľudia sa máme spájať, ale reálne v tejto kauze doteraz neurobili nič. A asi ani neurobia, lebo čo ak bude treba povolebná spolupráca s Bugarom pri zostavení vlády?

Takže 3 náhody a keď si to spojíme so 4 náhodičkou pri voľbe Trnku s fotením lístkov poslancov SaS a prinesie na jedno z čelných miest kandidátky Miku, prestávame sa čudovať.

Čo nás ešte s Ríškom čaká. A to som vážne uvažoval o voľbe SaS samozrejme tým, že Riško baloník vykopol jadro presvedčil ma o tom, že SaS hlavne bez jadra netreba voliť.

Tlačová Beseda poslancov jadra SaS SmeTlačová Beseda poslancov jadra SaS Sme (Sme)Tlačová beseda SulíkTlačová beseda Sulík (FB)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Ak by sa Fico a Pellegrini chceli vrátiť, nerobili by to lepšie (píše Samo Marec)

Nikam sme sa nepohli, len sa všetci dohádali.

Stĺpček Jakuba Fila

Zhovievavosť voči Matovičovi už vôbec nie je namieste

Premiér vydiera národ aj koalíciu.


Už ste čítali?