Tlačové vyhlásenie k situácii v súdnictve Slovenskej republiky

Autor: Július Kovács | 14.10.2019 o 11:53 | (upravené 14.10.2019 o 12:19) Karma článku: 3,94 | Prečítané:  1582x

Cítime rozpor medzi tým, čo sa deklaruje a tým, čo sa skutočne deje. Vládni činitelia aj politické strany na jednej strane deklarujú očistu súdnictva a boj proti korupcii. Ale na druhej strane nepomenujú zodpovedných za daný stav.

Občania Slovenska, neformálna platforma

OZ Ľudia dobrej mysle

Antifico a Antismer FB skupina

Tlačové vyhlásenie k situácii v súdnictve Slovenskej republiky 

V piatok 18. 10. 2019 o 6:45 sa rozhodla facebooková skupina Antifico a Antismer, neformálna platforma Občania Slovenska a OZ Ľudia dobrej mysle usporiadať protestné zhromaždenie občanov pred budovou Generálnej prokuratúry na adrese Štúrova ulica 2 v Starom meste v Bratislave.

Súdna rada nie je schopná očisty. Ak by to tak bolo, prečo neodstránila Kočnerových sudcov? To isté platí pre generálnu, špeciálnu prokuratúru. To, že je tam Trnka, Tichý, Čižnár, Vaněk, Šufliarsky, Kováčik ale aj ďalší, robí slovenskému súdnictvu hanbu.

Každý deň sa o sudcoch a nie len z aplikácie Kočnerovej Threemy dozvedáme nové skutočnosti o skorumpovaných sudcoch a prokurátoroch. Zbytočne sa vyšetruje korupcia, keď sa o nej ani nedozvieme, lebo špeciálna a generálna prokuratúra, ale aj niektoré súdy ju utaja, alebo robia zbytočné prieťahy.

To, že sudcovia nie sú schopní Jankovskú vyzliecť ani len z talára sudcu, je dôkazom, že Jankovská vie veľmi veľa, pre množstvo sudcov a nie len pre nich by to bolo veľmi nepríjemné, aby by sa tieto skutočnosti dostali na verejnosť. A to je zrejme len špička ľadovca.

Cítime rozpor medzi tým, čo sa deklaruje a tým, čo sa skutočne deje. Vládni činitelia aj politické strany na jednej strane deklarujú očistu súdnictva a boj proti korupcii. Ale na druhej strane nepomenujú zodpovedných sudcov a prokurátorov za daný stav. Tvrdia, že treba počkať po voľbách, keď im vyprší mandát. Prokurátori a sudcovia čo pomáhali napríklad Kočnerovi v trestnej činnosti nemajú na súdoch ani prokuratúrach čo hľadať. Ak nemáme samočistiace zákonné mechanizmy, ktoré by nám umožnili aby odišli, potom ich treba vytvoriť. Ak jestvujú, ale nedodržiavajú sa, potom sa treba zbaviť ľudí, ktorí nedodržiavajú zákony.

Nemôžeme čakať do volieb pol roka, pripadne rok. Kováčik napríklad zamietol 61 prípadov a za jeho éry sa nevyriešilo pravdepodobne nič. Prešľapy bývalého generálneho prokurátora Trnku sú verejne známe a napriek tomu je prokurátorom.

Dnes sa operuje tým, že ak sa vymení Čižnár, Smer a koalícia si dá ďalšieho podobného. Ak si tam dodá podobného, nebude problém ho znova vymeniť prostou parlamentnou väčšinou okamžite po voľbách.

Vyzývame politické strany, aby sa vyjadrovali k danej situácii adresne, konkrétne, menovite a nie všeobecne. A ľudí vyzývame aby volili strany, ktoré prídu s konkrétnym programom ako sa zbaviť korupcie a ako očistiť súdy, políciu a prokuratúru.

 

Aj z tohto dôvodu sa stretneme pred Generálnou prokuratúrou v piatok ráno 18.10. 2019 o 6,40 ráno, že nie je nám daná situácia ľahostajná. O 7,30 Vás pozývame na tlačovú besedu a tam si povieme ďalšie fakty.

 

Kto neverí nech si vypočuje nahrávku Kočnera a Trnku 

 Takto u nás funguje spravodlivosť.Takto u nás funguje spravodlivosť. (You Tube Denník N)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Ak by sa Fico a Pellegrini chceli vrátiť, nerobili by to lepšie (píše Samo Marec)

Nikam sme sa nepohli, len sa všetci dohádali.

Stĺpček Jakuba Fila

Zhovievavosť voči Matovičovi už vôbec nie je namieste

Premiér vydiera národ aj koalíciu.


Už ste čítali?