Mafiáni máju navrch, nedoprajú nám ani pitnú vodu.

Autor: Július Kovács | 22.10.2019 o 7:36 | (upravené 22.10.2019 o 9:39) Karma článku: 8,02 | Prečítané:  3245x

Vodný zdroj pre polku Slovenska nevyčísliteľnej hodnoty. Všetko je vraj v poriadku. Mafia ho môže zastavať a smejú sa nám do očí. Prominentné osoby sa hlavne vďaka Mostu Hídu sa nabalia na pozemkoch.

Nebaví nás suplovať štát, ale robíme to dobrovoľne na vlastné náklady. Pretože tí, čo to majú robiť a sú za to platení robia opak, ide im o vlastný prospech a nie o celospoločenský záujem.. Je im ľahostajné, že Slovensko príde o najkvalitnejší zdroj pitnej vody pre dva a pol milióna ľudí nevyčísliteľnej hodnoty. Odhadom stojí niekoľko miliárd. Možno aj desiatok. Za čo je platený minister životného prostredia a ďalší štátni úradníci? Za to, že životné prostredie ničia? Čo je toto za krajina, kde je budúcnosť našich deti podriadená klamstvu a zlodejstvu a to ešte plateného z našich daní?

Ministerstvo Životného Prostredia, to robí tak, že to hádže na okresné úrady a samosprávy a tie na ministerstvo a nikto za nič nemôže, ale mafia si spokojne zastavia pásmo hygienickej ochrany najväčšieho zdroja pitnej vody na Slovensku a tak ho zničí. A až na pár ľudí všetci mlčia momentálne aj vrátane medií a politických strán aj bojovníkov proti korupcii. Zaujíma nás celosvetová klíma, plastové odpadky v jarkoch, iste aj to je dôležité, ale nezaujíma nás že v blízkej budúcnosti nebudeme mať kvalitnú pitnú vodu a ak aj budeme ju musieť nákladne upravovať.

Dali sme oznámenie na generálnu prokuratúru, ministerstvo životného prostredia príslušné úrady. Je to akoby boj proti veterným mlynom. Štát teraz riadia tí, čo majú viac peňazí a je jedno akých trebárs získaných aj z podvodov.

Teraz suchá chronológia.

Stručne zatiaľ takto,

 1 -  MŽP SR schválilo záverečnú spravu, kde bolo rozšírenie ochranných pásiem zdroja na možnosť ťažby 3300 l/s. Prešlo to cez komisiu KKZ (Komisia pre klasifikáciu zásob ložísk nerastných surovín)a podpísal ju sám minister. Bolo to to teda potvrdené cez oponentúru odbornou komisiou. Len sa realizovalo to, čo je zdokumentované v prácach aj predchádzajúcej generácie hydrogeológov. Šamorín je posledne miesto, kde v súčasnej dobe je možné pri Dunaji (teda posledne miesto v celej SR), kde je možné ťažiť takéto množstvo pitnej vody. (Nato prečo to tak je, je milión dôvodov. Ale v princípe sme si už inde takúto ťažbu nezodpovedným konaním znemožnili.)

2 - Vodárne (BVS a.s. Bratislavská vodárenská spoločnosť) dali teda žiadosť na okresný úrad o začatie konania o vyhlásení ochranných pasiem (OP)

"3 - Po komplikáciách sa do konania sa prihlásili majitelia pozemkov. Nesúhlasia s vyhlásením OP. A tvrdošijne trvajú na zastavaní pozemkov. Je tu zapletených množstvo prominentných osôb chránených zrejme hlavne politickou stranou Most Híd.

4 - MŽP SR teda vrátilo prejednanie pasiem na okresný úrad.

5 - Okresný úrad zmätočne zrušil konanie o ochranných pásmách v prospech majiteľov pozemkov. 

6 - BVS podala odvolanie na MŽP SR s veľmi jednoznačnými dôvodmi. Spravili sa procesne chyby a hlavne, súkromný majetok (často podivne získaný výmenami cez pozemkový fond - ale to je ďalšia stránka a osobitná kauza - sam bývalý riaditeľ pozemkového fondu (ktorý priklepol výmeny pozemkov) má spojitosť s odvolávajúcimi sa!!!) bol povýšený nad celospoločenské zaujmi. Súkromný záujem bol povýšený nad záujem zachrániť a zabezpečiť dostatok pitnej vody pre obyvateľstvu SR. S VYSOKOU PRAVDEPODOBNOSŤOU BLÍŽIACEJ SA ISTOTE JE DO VECI ZAPLETENÝ vtedajší riaditeľ Slovenského pozemkového fondu František Hideghéty, spájaný s výmenami pozemkov vo Veľkom Slavkove.

7 - MŽP SR nemalo inú možnosť a zatiaľ zrušilo zrušenie konania a nariadilo okresnému úradu aby ho obnovilo. 

8 - Majitelia hlavne podivne odkúpených pozemkov, však majú stále na vrch. Žiaľ. Hrozí, že sa začne stavať, aj keď stále beží konanie. To sa stalo už v pripade Dunajskej riviery - výstavby domov v blízkosti zdroja - ktorou je Vodný Zdroj Šamorín už teraz priamo ohrozovaný a nie je jasné, aké dôsledky to bude mať. Deje takejto plošnej kontaminácie podzemnej vody su dlhodobe, kým sa prejavia v studniach, môže to trvať veľa rokov. Keď sa však takéto procesy prejavia a zničia kvalitu podzemnej vody, sú už často nevratné, resp. v lepšom prípade by finančne náročná likvidácia dôsledkov trvala desaťročia.

Zapletených do toho je viac prominentných osôb.

Napríklad máme dokument a  zoznam majiteľov žiadajúcich zastavenie konania o OP je tam aj pani Ing. Agata Ersekova manžela ministra Erseka.  

A v pripade záujmu pošleme ďalšie podklady samozrejme podnikneme ďalšie kroky, tieto podklady však príslušné organy ktoré máju v predmetnej veci konať samozrejme majú k dispozícii.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?