Občania Slovenska, bol som účastníkom rozhovoru s Erikovým Tomášovým obdivovateľom.

Autor: Július Kovács | 26.10.2019 o 20:48 | (upravené 12.11.2019 o 2:59) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1184x

A nestíham sa diviť, aké inteligentné esa tu vyrastajú a akú duševnú potravu konzumujú. Asi pozerajú kvízy, tipu koľko ma kôň nôh a kto vo farme farme komu čo povedal, lebo tam je naozaj navyberaná zberba z celej SR.

Tento článok vznikol rozhovorom môjho priateľa Eugena Šimku s nemenovaným občanom.

Demagogická veta č.1 – že sem to ide od 1989 - západ končí, preto obsadzuje nové trhy, aby mal kde predávať. Najprv obsadil nás a teraz Ukrajinu. Opovážil som sa tomu pánovi oponovať, ale však ak nám chcú tak strašne predávať, asi by bolo dobré, keby sme im za to aj platili. Teda, buďme úprimní, v konečnom dôsledku, Slovensko od roku 2000 určite je v obchode voči krajinám EÚ prebytkové, pasívne saldo má voči Rusku, od ktorého kupuje predražené suroviny a predáva tam finálne výrobky hlboko pod cenu. Okrem toho, čo sa okrem ropy a plynu dá od Ruska kúpiť užitočné? Už aj tá ich vojenská technika je zastaralá. Ruské počítače a mobily by som neriskoval. A asi jazdiť na žiguliaku, moskviči alebo lade, by bolo smiešne. Proste krajina z ktorej sa nedá doviesť vyrobené nič použiteľné.

Demagogická veta č.2 - svet riadi niekoľko ľudí a čo tí chcú, to sa deje. Ako "dôkaz" povedal, že však Kočner, jeden človek, koľko zla narobil, lebo máme kapitalizmus a Kočner je jeho dieťa. Nuž, zasa som sa opovážil oponovať, že svojho času ZSSR chcel povaliť (1986-87) svetovú ekonomiku a hodil na burzu asi za 19 mld. amerických dolárov nakúpených akcií. Celá sranda skončila tak, že ani len sa svetové trhy riadne nepohli. Vtedy som sa dozvedel, že denné obraty na burzách činia okolo 1900mld usd. Samozrejme teraz budú primerane vyššie. Podobne aj na Slovensku. Súdruhovia Kočner, Poór, Haščák, Výboh, Lexa a podobná zberba vlastne neovplyvňuje nič iné, len sekundárne prerozdeľovanie, ktoré je síce mimoriadne významné z pohľadu finálnej spotreby na Slovensku, ale z pohľadu svetovej  ekonomiky ako takej je skoro bezvýznamné, navyše do ekonomického diania Slovenska táto zberba vstupuje sporadicky, izolovanými lumpárňami, ako je vykrádanie rozpočtu SR prideľovaním predražených štátnych zákaziek alebo tunelovaním DPH alebo čerpanie Eurofondov na nezmysly upratovacími firmami. No a v ekonomike spravidla rozhoduje každý za seba, čo bude robiť so svojou firmou, aby na trhu vydržala. Firmy uvedených pánov spravidla absolventov Moskovských univerzít vykŕmených ešte za čias Mečiara a Lexu by bez tunelovania štátneho rozpočtu zakapali podobne ako svojho času Majský, Rezeš alebo Mojžiš. Okrem oje*avania štátu nevedia títo páni zhola nič.

Demagogická veta č.3 - všetci politici všade na svete kradnú - oponoval som, že ale akože všade na svete? Však inde sa dá za 1500 libier vy-sanovať bazén za štátne a keď to niekto nevie, ženú ho z politici zasranou metlou ... Odpoveď bola, áno, kradnú omnoho menej, ale kradnú ... Nuž, kto kradne, kto nekradne ?... Faktom je, že kto kradne, v civilizovanom svete rýchlo alebo pomerne rýchlo končí ...V civilizovanom svete platí aj slovo bez zmlúv, v našom svete podpíšete extra špeciál zmluvy a kradne sa aj tak slovo našich pánov podnikateľov má váhu husacieho prdu.

Demagogická veta č.4 - keď tí hore nič nespravia, ja nič nezmôžem .Nuž, zasa zle, veľmi zle. Aj to Haščákovo h*vno hore, aj ten občan dole má presne taký istý volebný hlas ako súdruh Haščák. Nedajte sa zmanipulovať nezmyslami, čo budú písať v plus jednom dni, n-ku a podobných oligarchami ovládaných médiách a rozmýšľajte počas volieb tým sedliackym rozumom. Lebo tí "vzdelaní" čo Vami chcú manipulovať sú v drvivej väčšine prípadov nevzdelaní niktoši, alebo ešte väčší niktoši, či už s večernými univerzitami marxizmu leninizmu do 1989 alebo so súčasnými obdobami takýchto škol honosne nazývanými politológia, prípadne nositelia JUDr.

Naozaj sa nedajte oklamať, nedajte sa oklamať takýmito nihilistickými nezmyslami. Každý z Vás je jeden suverénny človek a nie je žiadne h*vno. Smer a koalícia potrebujú buď naivných hlupákov čo naletia na sociálne baličky 2 krát preplatené z našich daní alebo hrdých nevoličov, ovce ktoré možno beztrestne aj podrezať a z občianskeho a ľudského hľadiska je ich hodnota rovná asi tak belasej šľachte.

Inak týchto ľudí, čo robia veci v rozpore s právom, treba potrestať a nerobiť hrubé čiary za ich špinavosťami, ak sa chcete k nám pridať do  skupiny Antifico a Antismer kliknite na odkaz 

                                               ANTIFICO A ANTISMER

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Čas na zadné dvierka

Právny štát sa odkladá. Poľsko a Maďarsko zrejme prinútia Úniu k ústupu.

Nového šéfa polície vyberá aj Spišiak. Prišli štyri prihlášky

Konečné slovo pri výbere bude mať minister Mikulec.


Už ste čítali?