Volič je hov*o a vyhraj voľby a smieš všetko ! ! !

Autor: Július Kovács | 5.11.2019 o 23:16 | (upravené 9.11.2019 o 5:24) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  4720x

Ani nové politické strany to nechcú meniť. Zabehnutý systém im vyhovuje nápravu tohoto systému zavedeného ešte Mečiarom neobsahuje ani Progresívny Bod zlomu ani Vízia Za ľudí. V stredu  6.11 sa stretáme o 10 h a 14 h pred Úr. Vlády

Tento článok vznikol vďaka človeku, ktorý zatiaľ chce ostať v utajení. Oligarchovia nemajú radi, keď im niekto vidí do taniera, vieme čo sa stalo Gauliederovi, Pejkovi, Rýpalovi , Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej a aj ďalším neznámym ľuďom.

Pred ministerstvom vnútraPred ministerstvom vnútra (Kovács)

1 - Poslanec na Slovensku je občanmi reálne absolútne neodvolateľný. Dalo by sa to len v celoštátnom referende, čo je nereálne.

2 - Referendum nemá ani šancu preniknúť do fázy, že by sa ním zaoberali poslanci. Ak by sa tak zázrakom stalo, nie je jasné, ako by procedurálne mal postupovať parlament. Nemá ani žiadne termíny. Čiže kľudne môže  nekonať 10 rokov napríklad, stále to bude legislatívne v poriadku. Akože proces beží... O samotnom referende ani nemôžu hlasovať, lebo to nie je návrh zákona. Mali by mať povinnosť zohľadniť výsledok referenda. Takže by mali (nie je určené kto) pripraviť návrh zákona nerešpektujúci výsledok referenda a potom by mali o ňom hlasovať. Samozrejme už ten návrh zákona môžu úplne prekrútiť. Referendum dokonca nemôže mať prílohu s návrhom zákona. A ak aj budu potom hlasovať, samozrejme majú voľnú ruku. Tak, ak oligarchovi výsledok referenda nesedí, dá pokyn, aby poslanci boli proti. Je mu je jedno. že ľudia konkrétnych poslancov napríklad nezvolia v ďalšom období. Dosiahol, čo potrebuje a dosadí do parlamentu na ďalšie "voľby nove tvare..." Je to ešte zložitejšie, lebo je len malo otázok na ktoré by občania hlasovali takmer jednohlasne za. Taká je demokracia... V tomto systéme sa veľmi ľahko potom referendum proste zmarí.... Malo by to byť naopak. Vo Švajčiarsku je systém postavený tak, že všestranne podporuje systémovo rozhodovanie ľudí.. Žiada a podporuje iniciatívu ľudí, je nevyhnutná pre riadenie štátu. U nás je to presne naopak. Iniciatíva ľudí je všemožne potlačená. To je diktatúra. Naopak, určitá vrstva ľudí je naviazaná na politické strany a na nekonečné legislatívne možnosti.

Vo Švajčiarsku, ak ide o legislatívnu iniciatívu občanov (referend je mnoho druhov), jedna sa hneď o zákon. Ak ho ľudia odhlasujú, hneď platí. Parlament už samozrejme o ničom nehlasuje. Veď to je to nenormálne. Aj u nás sú nositeľom moci občania (aspoň podľa Ústavy). Ak si niečo občania odhlasujú, je nezmysel aby o tom hlasovali aj ich zástupcovia. Takáto elementárna logika demokracie v našej nedemokratickej Ústave chýba.

3 - Petícia má zložité pravidla a je jej niekoľko druhov. V skratke žiadna však nemá žiadnu legislatívnu možnosť, aby zástupcovia štátu rešpektovali a zhmotnili výsledok petície. Jedine ju musia "vypočuť". To potom samozrejme vedie len k politickému zneužívaniu petícií. A potom sa poslanci rozhodnú, či dajú na odporúčanie ľudí alebo nie... Takto aj po odovzdaní petície občan ide do úzadia a ďalej je to len mocenský boj politických strán. Vôbec nejde o vec a systém ani nezabezpečuje, aby išlo o občana. Zas zástupca je u nás viac, ako nositelia moci, občania.... Teda máme tu tvrdú diktatúru po všetkých stránkach...

Napr. môžete dať návrh niečoho, aj zákona do parlamentu. Potrebujete na to 100 000 podpisov. Parlament sa musí tým len zaoberať. Neviem teraz presne štatistiky, ale keď som si pozrel pred pár rokmi stránku parlamentu, tak do parlamentu bolo odovzdaných občanmi dosť veľa petícii, ale ANI JEDNA z nich nebola rešpektovania. Nemusia ju dať ani do legislatívneho procesu, čo nikdy ani nespravili. Stačilo, ak si odhlasovali, že sa tým nebudú zaoberať.

Len tak pre zaujímavosť príklad. Rakúšania síce tuším nemajú referendum, ale budu ho mať..

Ale petícia do parlamentu v Rakúsku funguje nasledovne. Nepamätám si presné čísla, ale dajme tomu, že petícia do parlamentu potrebuje 100 000 podpisov. Občania nazbierajú prvých 10 000 podpisov ak o niečom chcú rozhodovať. Tých prvých 10 000 podpisov pre štát znamená, že je tu záväzný spoločensky záujem. Je ale potrebných 100 000 hlasov. Sám štát ďalej rieši, či je naozaj dostatočný záujem občanov. Rieši sa to tak, že ďalej iniciatívu zbierania hlasov preberie štát. Veď pozbierať 100000 hlasov je aj finančne náročne, prečo to majú financovať ľudia zo svojho? Ved ide o demokratické riadenie štátu. Chceme demokratický štát, demokracia niečo stoji, ale výsledkom je prosperita štátu, vráti sa to. Nekradne sa napríklad. Petícia je teda sprístupnená pre občanov na každom obecnom úrade, štát informuje občanov, že je možne sa pod ňu podpísať. Robí proste kampaň, nech ľudia majú informáciu. Ak sa do určitého termínu podpíše 100 000 ľudí, petícia sa posúva do parlamentu. Aj takto môže vyzerať systém, ktorý podporuje rozhodovanie občanmi.

4 - Ak chce občan na Slovensku zmenu zákona, môže ísť demonštrovať, mrznúť na námestiach v státisícových davoch, spisovať petície, organizovať referenda a nič z toho nemá žiadne legislatívne pravidla, ktoré by občanom reálne umožnili, za presných pravidiel, presadiť svoje želania. Naopak, ak Široký, Haščák, Fico alebo niekto podobný chce zmenu zákona, dá pokyn poslancom ktorých strany financuje, korumpuje a na najbližšom rokovaní parlamentu už začína legislatívny proces. Toto je realita. Jeden aj nevolený človek tu má väčšiu moc ako stotisícový dav na námestí. Je blbosť mimochodom, aby sme museli chodiť na námestia v demokracii... To je choré. Systém nám má dať možnosť rozhodnúť normálne kultúrne, bez rizika, kedykoľvek o to občania za presných podmienok požiadajú... Ved sme nositelia moci. Teda mali by sme byť, lebo tu tomu tak nie je ani náhodou. To je demokracia? Toto nemá s demokraciou nič spoločné. Najkrajšie je, že to dosiahli bez násilia a ľudia masírovaní médiami ani netušia, kde žijú. Do akého otroctva sa dostali. Toto je diktatúra. Potom už nech je radšej monarchia so silnom vládcom, ktorý sa aspoň nepodvádza.... Čo samozrejme nechceme, ale to by bolo od tohto lepšie. Demokracia nie sú a nemôžu byť len voľby. U nás je pravý opak vtláčaný do hláv ľudí... Voľby sú len jeden s prvkov. Potom tu musí byť zabezpečená spätná väzba na občanov, reálna možnosť pre občanov rozhodovať a ďalšie veci, ktoré tu neexistujú. Bez nich demokracia nefunguje. Ak zveríme niekomu na niekoľko rokov neobmedzenú, nekontrolovateľnú, nepostihnuteľnú možnosť spravovať naše financie s možnosťou beztrestne kradnúť napríklad, rozhodovať o našom zdraví, sociálnom systéme, nemôže to dopadnúť inak, len že budeme okradnutí. To sa samozrejme deje a bude sa diať naďalej. Je to zákonité, ak to nezmeníme.

5 - * Vlada môže cez vládny návrh zákona iniciovať referendum. Vyhlásiť ho môže parlament. Alebo politická strana cez svojho poslanca, cez poslanecky návrh môže iniciovať referendum. Tiež to musí schváliť parlament formou zákona. To sa dá, ale takto vyhlásene referendum je plebiscit. To je v 99% tách prípadov politický marketing, dá sa zneužívať na politický boj medzi stranami. Vo Švajčiarsku napr. je preto takto vyhlásiť referendum nemožné.

* U nás občania môžu vyhlásiť referendum po pozbieraní 350 000 podpisov. Otázky môže zamietnuť prezident. A ak to prejde, potom musí byť nadpolovičná väčšina oprávnených voličov v hlasovaní, aby bolo platne. Čo by sa dialo potom už nevieme, lebo sa nikdy sa ďalej referendum nedostalo a štatisticky sa to ani nemôže stať. Je to nereálne.

6 - Zákon môže teda do parlamentu navrhnúť vláda alebo poslanec parlamentu. Vládny návrh zákona sa dá pripomienkovať aj občanmi. Poslanecky nie... Na poslanecky návrh zákona občania nemajú žiaden dosah !!! Reálne však ani na vládny, ako píšem ďalej

Pripomienkovanie vládneho zákona sa dá tak, že sa pod pripomienku musí podpísať 500 ľudí. Dá sa to nájsť ak do googla vložíte napr "hromadná pripomienka k vládnemu návrhu zákona"

  Ak to splníte, jediná povinnosť pre nich je, prerokovať pripomienku so zástupcom podpisujúcich sa občanov. Nemusia ju zobrať nijako do úvahy. Stačí keď napíšu, že nebola dosiahnutá zhoda a ide to do vlády bez nej.

7 - Pikoška je, že ak vláda ako kolektív na svojom zasadnutí niečo rozhodne, schváli, nemá  žiadnu trestnoprávnu zodpovednosť za svoje rozhodnutie. Čiže ak vláda ako kolektív navrhne ukradnúť milióny, nikto ich za to nemôže stíhať... Prokuratúra podľa zákona nemôže skúmať rozhodnutia vlády. Teda nedá sa ich ani žalovať !!!

8 - Existuje však niekoľko štátov na svete, kde reálna demokracia existuje. Všetky prosperujú aj ekonomicky... O tom sa však v našich demokratických denníkoch nedočítate. A iste nám to nepovie ani Truban, ani Kiska, ani Sulík a ani ostatní.

Lebo tento systém im vyhovuje.

Kto sa k nám chce pridať Streda 6.11.2019

Program
10,00 Ministerstvo vnútra
10,45 Právnická fakulta
11,25 Generálna prokuratúra
Obed Divný Janko hradíme si každý sám Soroš neposlal peniaze
14,00 Úrad vlády
14,40 Prezidentská kancelária
14,20 SNP a Ministerstvo kultury
16,00 NRSR

Podrobnosti nájdete v odkaze

Náučná túra demokracie. 

Inak týchto ľudí, čo robia veci v rozpore s právom, treba potrestať a nerobiť hrubé čiary za ich špinavosťami, ak sa chcete k nám pridať do  skupiny Antifico a Antismer kliknite na odkaz 

                                               ANTIFICO A ANTISMER

 

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Správa o stave republiky: Vládnu nám Fekišovce (píše Samo Marec)

Mali plné ústa rečí o boji proti papalášom, ale pri prvej príležitosti sa sami papalášmi stali.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Čas na zadné dvierka

Právny štát sa odkladá. Poľsko a Maďarsko zrejme prinútia Úniu k ústupu.


Už ste čítali?