Nedajme sa pomýliť Kotleba a Mazurek sú nacisti nie fašisti a to je horšie.

Autor: Július Kovács | 18.1.2020 o 4:26 | (upravené 18.1.2020 o 10:36) Karma článku: 7,19 | Prečítané:  2744x

Nacisti sú národní socialisti a zaraďujú sa k lavici, nie ku krajnej pravici na rozdiel od fašistov. Preto máju k sebe Fico, Mečiar, Harabín a Kotleba k sebe veľmi blízko, ich programové ciele sa zhodujú.

Nacizmus bol v Norimbergu odsúdený, naopak fašizmus v Španielsku prekvital ešte za generála Franca dlho po vojne. Bláhov Karol Marx sám hlásal rasovú nadradenosť a Slovanov považoval za podradnú rasu a v tomto sú si s Hitlerom náramne podobní. Rozdiel národného a triedneho socializmu je ten, že jedni vyzdvihujú árijskú rasu a druhí hlásajú triedny boj.

Takže Fico a Kotleba majú k sebe naozaj blízko. Smer sú reinkarnovaní komunisti a Kotlebovci sú reinkarnovaní ľudáci, dokonca podporovaní katolíckou cirkvou,  nezabúdajme na ich obdiv k Tiszovi a klérofašizmu. Dodnes Kotlebovci kladú vence Tiszovi na hrob.

Kuffa šíri dezinformácie a velebí Kotlebu. Kliknutím na obrázok otvoríte video.Kuffa šíri dezinformácie a velebí Kotlebu. Kliknutím na obrázok otvoríte video. (Kovacs)

Mazurek len nedávno koncentračné tábory považoval za skvelú vec, niečo ako pioniersky tábor pre židov. Kotleba dáva na invalidné vozíky 1488 EURO. Takže vysvetlenie prokurátorovi Čiznárovi 14 marec vznik nacistického Slovenského štátu a 88 Heil Hitler. Spolužiak Fica Čižnár podanie na zrušenie ĽSNS podal naschvál zle, aby mal Smer po voľbách partnera. Alebo 14 je aj toto v neonacistickej hantírke Musíme ochrániť existenciu pre naši ch ľudí a budúcnosť pre biele deti.  motto americkej neonacistickéj teroristickéj skupiny The Order/Silent Brotherhood ktorá zavraždila židovského rozhlasového hlásateľa.

    

Mazurek na neonacistickom mítingu u Poliakov tu je jeho pravá podoba. Pod obrázkom je video kde vrieska ako zmyslov zbavenýMazurek na neonacistickom mítingu u Poliakov tu je jeho pravá podoba. Pod obrázkom je video kde vrieska ako zmyslov zbavený (Kovács)

Preto mi pripadá smiešne označovať Kotlebu a spol za fašistov ide vyslovene o národných socialistov, ešte som nepočul.  že by Kotleba a Mazurek nadávali na Rusko, Sovietsky zväz, Mečiara alebo Putina. Práve naopak podporujú sa navzájom a šuška sa,  že sú cez Mečiara podporovaní z Ruska. Natália Graussová je bývalá poslankyňa Mečiara za HZDS a Cuper podporoval v minulých voľbách kampaň Kotlebu . Na Fica a spol. síce Kotlebovci nadávajú,ale keď sa pozrieme na výsledky hlasovania v parlamente potom zistíme že Fica vždy jednoznačne podržali. Naposledy, keď sa opakovane nepodarilo zrušiť milosti Kočnerovi práve vďaka nacistom. To je úplne jedno, či sa zdržia alebo zahlasujú proti cieľ dosiahli a Kočnera podržali.

Mečiarova bývala poslankyňa dnes Kotlebovka Graussova velebí Tisza a vojnový Slovenský štát. Video pod obrázkom. Mečiarova bývala poslankyňa dnes Kotlebovka Graussova velebí Tisza a vojnový Slovenský štát. Video pod obrázkom. (Kovács)

Tesne po vražde Kuciaka fašisti tvrdili. že Kuciak si za vraždu môže sám a zaslúži si to, podobní názor majú niektorí postkomunistickí dôchodcovia Fica. Dodnes sa za tieto výroky neospravedlnili a práve naopak skryte a medzi sebou otvorene na Kuciaka nadávajú. Podobne hádžu do jedného vreca mimovládky, označujú ich za Slniečkárov a nevedia prísť na meno Sorošovi. Nadávajú na NATO, ale k invázii sovietskych vojsk sa nevyjadrujú a to, že nás tu sovieti 20 rokov vyžierali a okupovali a mali tu 200 tisícovú armádu, to im zjavne nevadí. Noční vlci podporovaní Smeráckym Hambálkom a Slovenskí branci Kotlebu je veľmi podobná skupina ľudí, spája ich nenávisť voči západu a nekonečný obdiv k východu. Európsku úniu považujú za bandu darmožráčov, ktorá nám ubližuje a diktuje nám čo máme robiť. Netaja sa tým že by najradšej Slovensko obohnali ostnatým drôtom a izolovali nás od sveta.

Nezabúdajme nato, že ešte pred pár rokmi Kotlebovci chceli zriaďovať pracovné tábory pre asociálov a neprispôsobivých občanov, tieto reči o asocialoch dodnes Mazurek používa na mítingoch. Mazurek je taký nacistický ježiško natiahnutý na škripec Ficom. Figurka naučená opakovať, ako verklík svoj odporný scenár.

To že nadáva na Fica a spol. je len obyčajná póza a naháňanie hlasov. Ešte nikdy som nevidel Kotlebovcov, že by protestovali niekde pred úradom vlády alebo ministerstvom prípade parlamentom. A tiež som nezaregistroval že by nejaký Kotlebovec podal trestné oznámenie na niektorého člena vlády alebo poslanca Smeru, keď im ten Fico a spol tak navonok vadí.

Zúčastňujú sa jedine na pochodoch za život a rodinu ktoré nie sú protivládne a naopak to hrubým spôsobom zneužívajú na propagáciu

Dokonca nacisti majú v sebe prvky neoliberalizmu ide o sociálne trhové hospodárstvo kombinované s katolíckou sociálnou náukou

 Nacizmus alebo národný socializmus alebo hitlerizmus (nem. Nationalsozialismus, Nazismus; slovo nacizmus vzniklo skrátením výrazu národný socializmus) je totalitná ideológia oficiálne uplatňovaná diktatúrou v Nemecku v rokoch 1933-1945 (tzv. Tretia ríša) prostredníctvom NSDAP (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei) vedenej Adolfom Hitlerom. Nacistická ideológia kombinuje koncepciu fašizmu a rasizmu, vychádza tiež z krajného nacionalizmu a niektorých prvkov socializmu. Nacizmus je považovaný za krajne pravicovú formu politiky,[1] ale niektorí neoliberálni autori (napr. F. A. Hayek) ho zaraďujú k ľavici, ako radikálne vyústenie socializmu Nacizmus vznikol spojením koncepcie fašistického štátu (zahrňujúci vodcovský princíp) a rasistických teórií o nadradenosti árijskej rasy a o pokroku cez konflikt medzi vyššou a nižšou rasou, riešený podrobením či likvidáciou nižšej rasy. Nacistická ideológia ďalej čerpá zo socializmu (privlastňuje si prvky kolektivizmu či sociálnej demagógie vyhovujúcej nižším vrstvám), antiboľševizmu (vyhovujúci vyšším vrstvám), nacionalizmu (umožňujúci získať podporu konzervatívnych síl) a antisemitizmu. Filozofická podstata nacizmu obsahuje prvky výrazného iracionalizmuokultizmu a ezoterizmu.  Medzi najvýznamnejších nacistických teoretikov možno zaradiť Ernsta Hubera a Adolfa Hitlera. Počas svojho pobytu vo väzení roku 1924 napísal Hitler autobiografiu Mein Kampf, v ktorej definoval niektoré kľúčové vlastnosti nacistickej ideológie.

Po roku 1933, kedy sa NSDAP dostala k moci a Adolf Hitler sa stal ríšskym kancelárom, urobili nacisti koniec nádejám socialistov a komunistov, že sa nacistická strana prikloní k socializmu. Rovnako tak boli zmarené šance na revolúciu vedenú robotníkmi. Namiesto toho nacistická strana plne podporila fašistickú koncepciu vytvorením absolútnej vlády štátu a vodcu (führera), rasovú politiku a agresívnu zahraničnú politiku. Tá bola nakoniec príčinou druhej svetovej vojny.

Prenikaniu nacionalistických prvkov do socialistického myslenia pomohol aj marxista Werner Sombart, ktorý považoval vojnu Nemecka s Britániou za nevyhnutnú. Bojovnícky národ Nemcov, podľa Sombarta, musí poraziť anglickú obchodnícku civilizáciu. Jednotlivec by mal, podľa Sombarta, obetovať svoje šťastie a život životu štátu a ľudu.

Nacizmus bol po skončení druhej svetovej vojny postavený mimo zákon, hoci jeho ideológia stále prežíva, alebo je dokonca obnovovaná (pozri neonacizmus).

Kľúčové vlastnosti nacistickej ideológie

 Antisemitizmus, 1. apríl 1933, na papieri je po nemecky napísané: „Nemci! Bráňte sa! Nekupujte u Židov!“. Ako odpoveď na nemecký Ermächtigungsgesetz (splnomocňujúci zákon ,ktorý umožnil Hitlerovi vydávať zákony) začali aj židovskí obchodníci bojkotovať nemecký tovar; britský Daily Express to komentoval titulkom „Judea vyhlasuje vojnu Nemecku“.[3]
 • Nacionálno-socialistický program
 • Rasizmus
  • Antislavizmus a antisemitizmus, ktorý nakoniec vyústil do holokaustu
  • Teória nadradenosti árijskej (germánskejnordickej) rasy, teória nadčloveka
  • Eugenika
 • Uplatňovanie tzv. rasovej hygieny, čo značí genocídu
 • Antimarxizmus, antikomunizmus, antiboľševizmus, antikapitalizmus, antianarchizmus, antiliberalizmus a antidemokratizmus.
 • Odstránenie parlamentarizmu, politickej plurality, demokracie
 • Vodcovský princíp
 • Sociálny darvinizmus
 • Princíp Blut und Boden (krv a pôda)
 • Pozmenená koncepcia Drang nach Osten (ťaženie na východ)
 • Blízkosť k fašizmu

Príčiny

Za príčiny počiatočnej vysokej podpory nacistického hnutia sú považované:

 • Vysoké reparácie po prvej svetovej vojne, ktoré Nemecko nebolo schopné splácať, celospoločenský otras z výsledkov vojny
 • Ekonomická kríza, vysoká inflácia zapríčinená tiež reparáciami, nakoniec nekontrolovateľná, a z nej vznikajúca chudoba
 • Nedostatočne vyvinutá demokracia, odovzdávanie osudu do rúk „elít“, túžba po silnej autoritatívnej vláde
 • Neexistencia alternatívy k socialistickým ideológiám, o moc bojovali nacisti, kresťanskí socialisti a komunisti
 • Použitie sociálnej či socialistickej rétoriky príťažlivej pre robotnícku vrstvu
 • Odmietnutie komunistickej ideológie
 • Nacionalizmus, v tej či onej forme bežný v 19. a 20. storočí
 • Neznášanlivosť voči Židom, tradičný antisemitizmus
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočnerovo sledovacie komando kontra sledoval niekto ďalší

Ľudia od Petra Tótha mali tajné tiene.

Stĺpček Jakuba Fila

Kto sledoval Kočnerovo komando? Bola to SIS?

Chýbajúce odpovede budú naznačovať, že nezlyhala len polícia.


Už ste čítali?