Sprísnenie opatrení je dobré riešenie, podporujem Matoviča.

Autor: Július Kovács | 1.4.2020 o 23:38 | (upravené 5.4.2020 o 18:45) Karma článku: 10,47 | Prečítané:  3716x

Ak nechceme nastúpiť Taliansku a Španielsku cestu, treba prísne opatrenia. Tí čo by mali na ne prispievať Kmotrík, Hačšák, Világy, Široký drzo žiadajú podporu, akoby ne nakradli dosť. A hľadajú si cestu ako korumpovať.

Igor Matovič je ale pevný a priamy chlap a to je super.

Teraz prečo prísne opatrenia a prečo treba o nich diskutovať.

Takže si vezmime  sever Talianska Milano a okolie Janov, Turín Bologna, žije tu  okolo 10 miliónov obyvateľov a v tejto oblasti je 90 percent z nakazených obyvateľov Talianska a aj 90 mrtvych zo všetkých mrtvych Talianska. Hral sa vo veľkom futbal a je tu kopec automobiliek a priemyslu. Tieto automobilky vypli neskoro aj pásové výroby.  Zbytok Talianska, teda ostatných 50 miliónov je na tom relativne dobre a to vďaka tomu, že nakazenú oblasť uzavreli. V nakazenej oblasti sa zaviedli veľmi prísne opatrenia, ale s krížikom po funuse a už nepomohli a teraz sever Talianska znáša následky za to,  keď peniaze sa postavili nad ľudské životy.

A zaujímavosťou je, že to chytilo priemyselnú oblasť Talianska. Imunológovia tvrdia, že spúšťač bol futbalový zápas, ale zapasy sa hrali po celom Taliansku iste je to nebezpečné, lebo 50 000 ludi je dajme tomu spolu 2 hodiny. Ale chytilo to silne  len priemyselný sever.

Ale pozor vo veľkej automobilke robí  aj 20 000  ľudí na linke 1000, dotýkajú s toho isteho auta a určite vo vzdialenosti menšej ako meter a pri tempe prác dochádza k dotykom aj priamo. Spolu chodia do prace, sú blízko seba, spolu jedia, to isté ako v Slovensku. Myslim si, že pásové výroby a priemyselné oblasti majú optimálne podmienky na prenos vírusu.  Veľa ľudí po kope a obrovské množstvo vecí  a kontaktných plôch, ktorých sa všetci dotýkajú, spoločná doprava, dlhý čas strávený spolu a blízko seba. Bolo by potrebné urobiť vzťah vyskytu koronvírusu k priemyselným oblastiam. Neviem, či toto niekto porovnával. Dopad športového podujatia a priemyselnej pásovej výroby.

Pre prehľadnosť dopĺňam graf vývoja chorobnosti na Slovensku

 

Slovensko je veľmi podobné štruktúrou priemyslu Taliansku, našťastie automobilky sme vypli včas. A zaviedli sa prísne opatrenia. Tieto treba dodržať. Nastalo prechodné zlepšenie a už chceme spúšťať výroby, je to cesta do pekla. Samozrejme stojí za tým automobilová a iná lobby.

Ak nechceme nastúpiť na Taliansku, Francúzsku alebo Španielsku cestu, tak treba dodržiavať prísne opatrenia minimálne tri týždne, ale lepšie do konca apríla. Krajiny, ako Južná Korea a Singapúr dodržiavajú a dodržiavali prísne opatrenia a berme si príklad z uspešných krajín, nie z tých ktoré to nezvládajú.

Koronavírus nie je bežná chrípka, ale smrtiaca nemoc. 

Keď  Vilagy, Haščák, Kmotrík, Široký a iní žiadajú podporu je to neuveriteľná drzosť, títo zlodejskí privatizeri zarobili sta miliónov a teraz by z nich mali vrátiť a nie na tom bohatnúť. A rozhodne sa s nimi treba v čo najkratšej dobe vysporiadať, zaslužia si basu  a nie podporu.

Pomoc, treba adresne ľuďom, nie hnať ju cez kriminálnikov oligarchov. Nemusia to byť horibilné sumy, ale musia ísť priamo na účty tým, čo ich potrebuju najviac.

Pán premier neustúpte a nenechajte sa vydierať pomôžeme Vám a sme pri Vás.

Ako to riešil Taiwan, prečítajte si. 

Inak  ľudí, čo robia veci v rozpore s právom, treba potrestať a nerobiť hrubé čiary za ich špinavosťami, ak sa chcete k nám pridať do  skupiny Antifico a Antismer kliknite na odkaz 

                                               ANTIFICO A ANTISMER

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

100 ROKOV OD TRIANONU

Mesto maďarónov a odpadlíkov. Príchod Čechov vyvolal v Košiciach zdesenie (rozhovor)

Košice zaujímali v maďarskej národnej pamäti prominentné miesto.

Progresívne Slovensko má nové vedenie, Trubana vystrieda Bihariová

Bihariová porazila Trubana pomerom 105 ku sto hlasom delegátov.

Píše László Sólymos

Matovičovo gesto Maďarom bolo fiasko

Premiér dostal facku vo forme memoranda od strany SMK.


Už ste čítali?