Slovensko je jedno veľké smetisko.

Autor: Július Kovács | 17.5.2020 o 17:39 | (upravené 23.5.2020 o 5:53) Karma článku: 10,56 | Prečítané:  4461x

Keď som mal 4 roky vracali sme sa z Maďarska , kde máme rodinu a mama mi z vlaku ukazovala. Pozri už sme doma všade sú smetiská.

Uplynulo odvtedy viac ako 50 rokov ale situacia sa nezmenila. Idete po lese, pri potoku , pri jarku a všade sú nahádzané smeti. Ba priam naopak, sme ešte neporiadnejší. 

Plasty, sáčky vyhadzujeme do jarkov, často sa vyhadzujú aj von oknom z auta. Špakov najdete pri chodníkoch habadej. A čo je ešte horšie, že sa vyrubujú lesy, zanedbávajú polia a znečisťuje spodná voda.

 Ja som hydrogeológ a bohužiaľ som pred rokmi zanevrel na svoje zamestnanie, vtedy bol minister nejaký ŽP Zlocha a môj spolužiak si vzal jeho dceru za ženu a začal dostávať zákazky, samozrejme ich robil zle a flákal ale dostával za ne slušné peniaze. Ja neviem podplácať.

 Môj príbeh je z Krtíša, tam tunajší primátor môj kolega z bane začal stavať smetisko a v zálomovej zone uhoľnej bane popri hlavnej ceste. To znamená tam kde sa pod zemou vyťažilo 2 metre sloja uhlia a dodatočne to dosadalo. Požiadali jedného pána profesora z Banskej Bystrice, aby napisal posudok že je to nepriepustné a ten to aj napísal. Ale ono to bolo priepustné a všetci sme to vedeli z praxe. Zobral som kameru a natočil ako stredom skládky tečie potôčik a upozornili sme média. Na to skládku ohradili plotom a pustili tam vlčiakov a začala to strážiť  bezpečnostná služba. O rok na to sa zem pohla a cesta z Krtíša do Lučenca sadla na jednom mieste sa vytvoril asi metrový skok. Zvolali sme tlačovku. Ten môj kolega zať Zlochu volá sa Tupý, začal vykladať, že aj lode sa potápajú aj lietadlá padajú. No skrátka a jasne nestalo sa mu nič akurát dodatočne, akože pod navozené smeti urobili izoláciu a dostali na to ďalšie peniaze.

Prečo to píšem, lebo tento jav nie je ojedinelý ale všeobecný a bežny na celom Slovensku. Kamkoˇvek sa pohnete, Nováky, Chemko Strážske, Hlinikáreň Žiar nad Hronom, Duslo Šala, bývalá Dimitrovka atď.... Stačí sa prejsť hocikde pri Bratislave, alebo aj na celom Slovensku. Všade smeti a skladky. Ešte za totality bola taká prax sypalo sa za dedinu, do štrkoviska, do pieskoviska, do starého lomu. Len okres Krtíš má vďaka pár nadšencom zmapovaných viac ako 50 rôznych čiernych skládok. Môžeme im povedať ekologické záťaže. Ale ak sa domnievate že iné okresy su na tom lepšie veľmi sa mýlite.

Najväčšie skládky na Slovensku mali byť zlikvidované. Ale len málo bolo zlikvidovaných naozaj, spravidla sa to urobilo jednoducho. Chcete vedieť ako, nuž napísalo sa že majú nepriepustné podložie, že je to izolované a že to nikam nepreteká a urobili sa akože dodatočné prieskumy.

Ak si myslite že taketo prieskumy mohol robiť hocikto, tak sa tiež hlboko mýlite. Títo ľudia museli mať skúšky na posúdenie vplyvu životného prostredia a nedostal ich hocikto. A neskôr ministerstvo ŽP vymyslelo ďalšie skúśky, aby certifikovalo podvodníkov, ktorí jediní tieto projekty robili a zrejme aj robia naďalej. Áno píšem podvodníkov. Takí, čo majú dvojité a neskôr trojité  skúšky a certifikáty, aby projekty na EÚ mohli robiť len oni. Potom sa robia projekty na oblasti ktoré sú spravidlá čisté a nerobia sa na znečistené oblasti dobré ryźa pre darebákov.

Na ŽP idú pomerne veľké peniaze z EÚ, systém je nasledovný, vypracuje sa projekt a dá sa väčšej organizácii ide spravidla o veľké peniaze niekoľko miliónov EUR. Tá väčšia organizácia  potom zadá ukoly menším organizáciám, čo trebars vŕtajú alebo spracujú prieskum, niečo vybudujú. Niečo ako keď Váhostav rozdeľoval zákazky pri stavbe diaľnice.

Celkove to vedie k tomu, že všetko sa to poriadne predraží a tí čo skutočne odvedú najväčší kus práce, dostanú len zlomok ceny. Pravdepodobne viac ako polovica sa stratí cestou na úplatkoch.

Samozrejme budú vám tvrdiť, že všetko je v najlepšom poriadku.  Vezmime si napríklad Bratislavu a žitný ostrov. Z Bratislavy veselo prudia znečistené látky na žitný ostrov a sú už niekde pri Senci. V okolí vodných zdrojov a  v ich ochranných pásmach prebieha výstavba a zroje sa znečisťujú a likvidujú sa jeden za druhým. Jeden z posledných dobrých zdrojov je pri Šamoríne, ale aj tu su v jeho okolí rozpredané pozemky na výstavbu. V praxi to znamená, že sa znehodnotí aj ten. Pritom jeho hodnota je nevyčísliteľná môže zásobovať polku Slovenska pitnou vodou bez úpravy. 

Písal som o tomto zdroji viac krát chcete jeho hodnotu niekoľko miliárd možno aj 10 miliard EURO. Ale kupili si tu pozemky na vystavbu ale kupili si tu pozemky na výstavbu známi a príbuzníSolymosa, Bugára, Erseka a napríklad Kvasnička, čo podvádzal ešte za HZDS.

Ostatne tu je o tom môj článok, ak chcete prečítajte si. Kliknite na odkaz 

Šamorínsky vodný zdroj vody je schopný zásobiť polku Slovenska, ale Most HID ho ničí.

 Len tak pre zaujímavosť Česko tento rok zakazalo napúšťať bazény, lebo nemá dostatok pitnej vody.

My ju znečisťujeme a ničíme si zdroje a napíšem to tvrdo aj vďaka kolegom hydrogeológom, nie všetkým, ale darebákom čo nie lenže neupozornili na daný stav, ale napisali dokonca aj povolenia že je všetko v najlepšom poriadku.

Prejdite sa pri Tomášove , Miroslavove aj inde  sú tu skládky na rovine, rad by som vedel kto umožnil a kto napísal povolenie skládkovať.

Podľa mňa každá skladka blízko Bratislavy musí mať perfektnú izoláciu a monitorovací systém. 

To isté platí o ochrane vodných zdrojov riadne vymedzené pásma hygienickej ochrany a systém opatrení ktoré sa musia dodržiavať.

A treba vyhodiť každeho, kto dal povolenie na čierne a znečisťujúce stavby a pokutovať ho. Celú situáciu na žitnom ostrove prehodnotiť a vytvoriť projekt na záchranu nášho najväčšieho bohatstva pitnej vody. Máme najväčšie zásoby pitnej vody v EÚ, ak sme si ich už totálne nezasrali korupćnými darebákmi.

A ešte detail pozor aby tieto projekty nerobili ľudia, čo ich tvorili pred tým, lebo to zas bude len ryža pre nich.

Tu je ešte trestné oznámenie čo sme podali kliknite na odkazy

Vážený pán prokurátor generálnej prokuratúry Juraj Purgát, Šamorínský zdroj vody.

 A nejde len o vodu ale aj o obchvat Bratislavy 

Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie.

Inak  ľudí, čo robia veci v rozpore s právom, treba potrestať a nerobiť hrubé čiary za ich špinavosťami, ak sa chcete k nám pridať do  skupiny Antifico a Antismer kliknite na odkaz je nás ako 5000.

                                               ANTIFICO A ANTISMER

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

100 ROKOV OD TRIANONU

Mesto maďarónov a odpadlíkov. Príchod Čechov vyvolal v Košiciach zdesenie (rozhovor)

Košice zaujímali v maďarskej národnej pamäti prominentné miesto.

Progresívne Slovensko má nové vedenie, Trubana vystrieda Bihariová

Bihariová porazila Trubana pomerom 105 ku sto hlasom delegátov.

Píše László Sólymos

Matovičovo gesto Maďarom bolo fiasko

Premiér dostal facku vo forme memoranda od strany SMK.


Už ste čítali?