Miliardy vo výške 7,7 biliónov korún na oživenie ekonomiky sú „pod nosom“, na podnose

Autor: Július Kovács | 21.5.2020 o 10:13 | (upravené 23.5.2020 o 5:56) Karma článku: 8,81 | Prečítané:  2647x

Miliardy vo výške 7,7 biliónov korún na oživenie ekonomiky sú „pod nosom“, na podnose občanov-  nemusí byť repríza povestného „Uťahovania opaskov“.

 

Iba Matovič a spol. si musia spomenúť na svoje slová a sľuby, ktoré najpresnejšie pomenoval ten, čo všetko vy –hra – l. Štefan Harabín, slovami :

„Pôjdeš do basy, ty hajzel“ !

Každému je zrejme, že rovnako, ako sa účelovo spolčil Smer-SD s Mariánom Kočnerom na páchanie organizovanej trestnej činnosti, tou istou formou sa teraz vzprieči Kočner proti Smer-SD.

Bod, ku ktorému vývoj speje má, v krajine dokatovanej spravodlivosti, skoro romantický názov aj s nábojom.

Rozsudok súdu o treste odňatia slobody na doživotie. Pre Mariána Kočnera. Za aktivity smerujúce k vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Samozrejme pod dohľadom a taktovkou tých z úzadia.

Pohľad na vývin udalosti od dátumu, kedy ani ústavný sudca Mamojka, ani Robert Fico nezachránili Mariána Kočnera pred vyšetrovacou väzbou až po súčasné druhé súdne pojednávanie, nie však posledné, hovorí zásadné.

Po Kočnerovej Threme jedna a dva „zavíta na Slovensko Treema tri a štyri. 

Každá dobrá antická dráma ma svoju záverečnú časť. Katarziu. V „modernom jazyku“ sociálnych sietí , „chce sa mi zvracať“ !

História, moderná, občanom ponúka dva príklady riešení na ceste k miliardám, ktoré jej boli ukradnuté v posledných tridsiatich rokoch.

Prvá, keď na Úrad vlády vedenej Mikulášom Dzurindom, v pokore prišiel Slavomír Hatina a odovzdal štátu 10 percent akcií Slovintegry. Pre nepamätníkov, pocit viny z formy priečiacej sa právu pri privatizácií Slovnaftu.

Druhá, tak ako ju pomenoval ekonóm SAV, Marián Vitkovič, má hodnotu 11 biliónov korún.

Vláda by mala vyzvať všetkých miliardárov a milionárov, zbohatlíkov na bohatstve národa, aby vrátili nakradnuté v pomere 70 ku tridsiatim v prospech občanov.

Za prísľub beztrestnosti, za prísľub vyhnutia sa preukazovania pôvodu majetku.

Je to dobrá ponuka.

Iná, ako tá z čias komunistickej „menovej reformy“ s pomerom jedna k päťdesiatim.

Iná, ako tá z čias „znárodňovania kapitalistov“ s pomerom nula ku sto s benefitom dva a pol metrového konopného lana, či väzenskej cely.

Iná, ako tá z čias „kolektivizácie družstevníctva, v tom istom pomere a s útrpným pohľadom na devastáciu poľnohospodárstva,

Pred takmer tridsiatimi rokmi sa aj knihou – „Ministerstvo strachu“  - neskartované spomienky generála Lorenca tlačil „kaleráb“ .

„Opäť ktosi rozkrúca mlyny pomstychtivosti. Opäť sa ktosi pokúša postaviť občanov proti sebe. Nenaprávajme krivdy novými krivdami“.

Proti tomu stoja slová básnika Milana Rúfusa z toho istého obdobia.

„Ľudskosť je skutočne zrozumiteľná. Buď tu je, alebo tu nie je. Neexistuje nič medzi tým“.

Že návrh na prerozdelenie bohatstva národa je také socialistické ?

A čomu lepšie rozumejú birmovaní komunisti Fica, či „statoční komunisti“ Rudolfa Schustera, či zločinci typu Jankovská a spol, či Marián Kočner a Pavol Rusko, i Kičurkovia či Kvietikovia lepšie, ako tomu, čo tu svojho času zasiali práve ich ideoví predkovia zločinci ?

Na obdobie neľudskosti posledných tridsať rokov nikto iný, ako NAKA, nevymyslel lepšie pomenovanie, ako názov akcie, ktorá na sudcu ešte iba čaká. Dobytkár !

 

Inak  ľudí, čo robia veci v rozpore s právom, treba potrestať a nerobiť hrubé čiary za ich špinavosťami, ak sa chcete k nám pridať do  skupiny Antifico a Antismer kliknite na odkaz je nás ako 5000.

                                               ANTIFICO A ANTISMER

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

100 ROKOV OD TRIANONU

Mesto maďarónov a odpadlíkov. Príchod Čechov vyvolal v Košiciach zdesenie (rozhovor)

Košice zaujímali v maďarskej národnej pamäti prominentné miesto.

Progresívne Slovensko má nové vedenie, Trubana vystrieda Bihariová

Bihariová porazila Trubana pomerom 105 ku sto hlasom delegátov.

Píše László Sólymos

Matovičovo gesto Maďarom bolo fiasko

Premiér dostal facku vo forme memoranda od strany SMK.


Už ste čítali?