Pellegríni s agentom štb Lotosom a Adela s povestným Ľubošom Blahom

Autor: Július Kovács | 13.9.2020 o 12:00 | (upravené 15.9.2020 o 12:49) Karma článku: 10,75 | Prečítané:  7786x

Vyvoliť si za manžela Archeológa dáva záruku žene, že čím je staršia, tým je pre muža vzácnejšia. Hlas Smeru sa ozýva zas narastie nový klas.

Sú spoločnosti mladé, no s vráskami staroby, kde stačí nasliniť prst, aby ňou človek prešiel štýlom šprintéra a videl, ako sa hrobári politiky súčasnosti menia na rub archeológov. Zahrabávať, zasypávať a soliť svoje črepiny hriechov v presvedčení, že pamäť je mdlá a schopná kolaborovať aj proti svedomiu. Svojho.

"Kartágo musí byť zničené!" zrovnané so zemou, vypálené a pôda, kde predtým stálo, bola zoraná a posolená na znak toho, že tam nemá nikdy viac stáť mesto.

Tak viedol k ničeniu plamennou rečou rímskych vojakov 146 rokov pred Kristom, politik, senátor Cato.

Kartágo nezničili, Kartágo žije aj po 2 146 rokoch.

Hrôza v očiach páchateľov, ktorá prišla po dlhom čase ich solenia vlastného štátu i jeho občanov, prináša mnohé „archeologické skvosty“.

A hlavne staroveké poznanie psychiatrov a neoddolateľnom pokušení páchateľov vracať sa na miesto činu.

V sobotu, vraj vo verejnoprávnom rádiu, vykopáva povestným bagrom Pellegríniho spolu súdruh mátožiaci o kováčovi, ktorý prekul HLAS a ošálil Kozičky, povestné päťdesiate roky krutovlády jeho strany zločinu a zločincov. KSČ. A hovorí, v kontexte reformy spravodlivosti o porušovaní „ľudských práv“ a jedným dychom o „špicľovaní“.

Spomienky na tváre nespravodlivo odsúdených obesencov, ktorí sa v tom čase dovolávali práve ich, na kríže v podobe väzenských mreží i na dospievajúce zástupy mladých ľudí, ktorým život odstavili na slepú koľaj pre zápas o demokraciu, o slobody, o ľudské práva ich rodičov, nemožno zahlušiť. Tobôž u páchateľa.

Keď človek dopočúva talentovanú ministerku spravodlivosti, Máriu Kolíkovú, ako argumentuje páchateľovi, skorumpovanému klamárovi a birmovanému komunistovi donedávna poslancovi z poslednej lavice a dnes z prvého stola v krčme a prečíta si komentár v novinách eštebáka Bureša, už nepotrebuje kávu.

„Môj Boh je láskavý. A nečaká, kedy by mohol niekoho trestať“ !

Boh šoubiznisu.

„Môj boh odpúšťa, je trpezlivý a chápavý“. Dokresľuje svojho boha šoubiznisu potomok agenta štb, Lotosa.

Staroveký grécky básnik Pindaros vztýčil prst ľuďom ešte dávnejšie, slovami – „Merajte čin mierou páchateľa“ !

V krajine, kde od februára 1948 niet zločinu a zločincov, niet trestu, niet viny a zodpovednosti, zato je dostatok Kozičiek z rozprávok páchateľov a ich potomkov, kde jediným kritériom ich mravnosti je nemravnosť, stále platí povestné Ľuba Lintnera :

„Na Slovensku je to tak“ !

Dovolávaj sa svojho boha šoubiznisu i boha šoupolitiky, lebo to, čo je výhodné pre tvoj pohodlný a honosný život v minulosti je zárukou, že nikto neprepadne pokušeniu začať merať činy mierou podielu páchateľa. Aj súčasnosti.

Čím je žena staršia, poúča Agátha Christie, tým je pre manžela archeológa príťažlivejšia, hovorí o časoch pradávno minulých.

Boh stvoril človeka na svoj obraz. A tu je ten problém.

Boha nikto nevidel a spoliehať sa na fresky Michalangela Bounarrotiho dáva zbraň do rúk páchateľom.

Nakresliť si vlastného „boha šoubiznissu“ v atmosfére páchateľov maľujúcich svojho „boha šoupolitiky“.

Peniaze.

Lebo soľ je v chyžiach občanov a zlato v palácoch.

Lebo Kozičiek, ktoré za dverami uverili Kováčovmu majstrovstvu o prekovanom HLAS-e Pellegríniho dávajú záruku, že len čo to bude výhodnejšie, spoločnosť uvidí nové podoby „boha šoubiznisu“ i „boha šoupolitiky“.

 

Kliknite na odkaz alebo na obrázok 

Fotoreportáž Náš protest proti justičnej mafii  a ako na nás štvali  v parlamente a pred prezidentkou políciu v pondelok 14.septembra 2020.

 

Kto je Kočner video Kto je KočnerKto je Kočner (OZ Ľudia dobrej mysle.)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?