Pozor na Hodžovom namestí dnes o 13.hod Kotlebovci!!! Neprovokujte ich ruškami !!!

Autor: Július Kovács | 5.12.2020 o 9:31 | (upravené 5.12.2020 o 9:52) Karma článku: 5,40 | Prečítané:  1147x

Neznámi mladici napadli staršieho človeka v Nitre na stanici. Brutálny útok. Muž si dovolil upozorniť na chýbajúce rúško. „Po krátkej slovnej výmene ho jeden z mladíkov začal biť a kopať. 

Pre policiu sú to zatiaľ neznáme osoby

Prebraté zo SME

NITRA. Šokujúci prípad sa stal v čakárni na autobusovej stanici v Nitre. Brutálny útok na 49-ročného muža zaznamenala kamera, na sociálnej sieti ho zverejnila polícia.

Mladý muž útočí už s rúškom na tvári. Druhý sa tomu len prizerá. Postupne obaja opustia čakáreň.

__________________________________

A teraz už iný text

Uvidime čo predvedú dnes na Hodźovom námestí v Bratislave. Pozor akcia o 13  hodine bez rušiek samozrejme.

 

Video z útoku skutočne len pre silné povahy, vidieť že útočník je trenovaný na MMA a aj Miňko Mazurek podporuje túto športovú nasilnú činnosť na socialnych sietiach hlavne pre priaznivcov ĽSNS.

Video z útoku (video nie je vhodné pre citlivé povahy):

 

A trošku k Nitre aj Atila Vegh bol trenovaný Bodorovími ľuďmi. Asi pred dvoma rokmi Bodorov výpalník zrazil mladú ženu v plnej rýchlosti na priechode a napriek tomu že mal zhruba 100 dopravných priestupkov Mečár vyšiel len z podmienkou a trojročným zakazom šoferovania. Takto funguje mafia v Nitre zrejme tu má Bodor centrálu. 

 A teraz príspevok z diskusie 

 

Nuž...

Zaujímavý názor - je to určite cenný náhľad do spôsobu uvažovania zrejme menšinovej, ale o to problémovejšej časti spoločnosti.

Ono to je tak, že nežijeme oddelene, ale zdieľame spoločný priestor. A ako spoločnosť potrebujeme mechanizmus, ktorý nám zabezpečí koordináciu aktivít v tomto priestore, toto zabezpečuje spoločenské zriadenie. V diktatúre je to proste to, čo nakázal diktátor, v demokracii je to spoločenská dohoda, ku ktorej sa dostaneme cez zákonodárne mechanizmy, ktoré do rúk dostanú volení zástupcovia.

Vzhľadom na komplexitu prostredia a množstva metrík, podľa ktorých sa to dá vyhodnocovať, je možné porovnať jednotlivé krajiny a usúdiť, nakoľko úspešná bola ich stratégia. Dĺžka dožitia a kvalita života či sloboda sú len tri metriky (na ktoré sa zameriavame na západe), neznamená to ale, že sú relevantné - o 10 generácií bude skôr rozhodujúce, kto dokázal vyprodukovať v kratšom čase viac potomkov resp. kto dal viac na prirodzenú selekciu a má teda lepšie prispôsobený imunitný systém (evolúcia na úrovni populácie - pre jednotlivca je bohužiaľ len fit - prežije a rozmnoží sa, not fit - koniec vetvy), než to, kto mal hodnotnejšie prežívanie. Ale možno bude viac záležať na technologickom pokroku, ktovie. Každopádne v našom regióne sú hlavné metriky kvalita a dĺžka života.

Máme teda spoločnosť, ktorá sa koordinuje hore popísaným spôsobom a vďaka tomu rieši problémy spolunažívania na zdieľanom priestore. Vďaka tomu vieme vyriešiť veci, ktorým porozumie väčšina (že je dobré, keď sa dohodneme, po ktorej strane cesty sa jazdí prípadne poslúchať na križovatke semafór), ale aj problémy, ktoré 90% ľudí neodkáže mentálne podchytiť - vrátane aktuálneho covidu.

Vďaka tejto spolupráci aj jedinec, ktorý mentálnou kapacitou ledva stačil na dokončenie ZŠ, dokáže mať čo do úst, mobilný telefón, prípadne dokonca auto a v podstate špičkovú zdravotnú starostlivosť, zatiaľ čo vlastnými reálnymi schopnosťami by zrejme umrel na nejakú banálnu infekciu, lebo by si nedokázal ani zabezpečiť pitnú vodu.

No a teraz sa dostávame k veci. Na jar nás požehnala pandémia a odvtedy sa po celom svete hľadá spôsob, ako sa jej zbaviť - krátkodobé a strednodobé stratégie, zatiaľ čo čakáme na dlhodobé riešenie, ktorým je pravdepodobne vakcína. Náš systém (a nie len on) vygeneroval opatrenia vrátane rúšok ako relatívne efektívnu formu zníženia šírenia COVID-19. Dodžiavanie týchto pravidiel je teda naša spoločenská dohoda. Tak ako jazdenie vpravo, tak ako nebranie cudzieho majetku, atď. ktorá má svoje benefity - vrátane napríklad nepreťaženia zdravotného systému a nezvýšenia nákladov na jeho prevádzku.

Ked niekto nedodržiava dohody, je racionálne ho na to upozorniť, či?
Napríklad keď je dohoda, že si nebudeme obiehať autá kľúčom, tak keď neobehnem auto ja niekomu, očakávam, že ani on mne. S rúškom je to to isté - spoločenská dohoda je, že budeme blokovať lietajúce kvapôčky prekrytím horných dýchacích ciest, keď to ja urobím pre niekoho, tak očakávam, že to aj on urobí pre mňa. Pokladám preto za úplne racionálne, že ho na to upozornil. Hlavne keď má 49 rokov, takže by to už pre neho nemusela byť brnkačka.

Každopádne zatiaľ čo za nedodržiavanie dohody o rúškach hrozilo max pokutou, z nedodržiavania dohody o nekopaní ľudí do tváre môže byť viac. Dúfam, že sa podarí neprispôsobivého jedinca identifikovať a že už vianoce bude môcť stráviť vo vlastnej cele, kde ho do rúška nikto nútiť nebude... 

Reakcie z diskusie k článku

Ty si ozaj génius,

pred vírusom ktorý vypadne z tvojej chlebárne ma neochráni moje rúško, ale tvoje. Preto by si ho mal nosiť. To nie je moje staranie sa do tvojho života, ale tvoja ohľaduplnosť a zodpovednosť.

 

vďaka vám bojovníci za národ a za krista

o ďakujeme vám ficovci kotlebovci harabínovci preveľmi ďakujeme že nám v praxi dokazujete ako si tú slobodu predstavujete

 

možno ho trénoval

noro z hrnčároviec , ako atilu végha ...

V každom prípade to je úbožiak s bocianími nohami.

 

Žiaľ v Nitre a v okolí sa často stávali a stávajú takéto prípady. Predtým to boli silní

"národniari" a teraz podporovatelia tej strany ktorá už dávno mala byť zakázaná. Sú to skôr aké si obludy a nie ľudia. Doplatila na to aj Hedviga .Nitrianska polícia spolu s najlepším ministrom vnútra na čele s hranolom vyhlásili vtedy, že skutok sa nestal a smerovalo to k "povaleniu vlády". Tam sú začiatky Nitrianskych policajných funkcionárov na ministerstve vnútra a inde.

 

Pevne verím že sa polícii podarí zadržať tu poloopicu a vzhľadom na povahu útoku bude exemplárne potrestaný. Presne mi zapadá do obrazu mentálneho atléta ktorý popiera pandemiu a boj proti nej a kľudne sa za to pobije pričom zasadne zaútočí na slabšieho (v tomto prípade podstatne staršieho človeka) Presne ako Kotleby, Krajnikova a konspiračná scéna ala infovojna.

  
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Matovič vyhral na celej čiare

Čo si premiér odmakal, dostal Pellegrini zadarmo.


Už ste čítali?