Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prišla mi výplata z VW za celý takmer odrobený mesiac cez agentúru. Odmena za môj článok (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ja by som to až tak nezvaľoval na politiku - dane a odvody máme nižšie ako v Nemecku a zákonník práce oveľa oveľa ohybnejší. Áno je tu veľká korupcia a tak ale v zásade sú politici takí ich ľud a dovolia si iba to, čo im ľud dovolí, čo im uverí a čo im prehliadne. Ale keď mám vypichnúť čo je horšie ako globalisti z cudziny, tak to sú naši "manažéri". Odborníci na ľudské zdroje, krkavci pápežskejší než pápež. Keď Nemec otvorí na Slovensku filiálku a "velkoryso" povie, že dá ľuďom zarobiť o čosi menej ake je u neho minimálka, napríklad tisícku v čistom. Tak sa náš manažér postaví, že nie že Slovák bude robiť aj za 600 v hrubom na 3 zmeny. A tak sa mnohokrát udialo.. Samy sebe robíme zle. Keď má veľa ľudí nízke platy, medzi mediánom a priemerom je veľký rozdiel. Potom je slabá domáca spotreba, a napríklad ľudia si nemôžu až tak dovoliť služby - zaplatiť dobre živnostníkov. A tak dokola. Veštko na seba naväzuje. Veľké firmy zo Slovenska neodídu. Nikde im nie je tak dobre ako u nás. Disciplinovaná robotnícka trieda, vysoká produktivita, kvalita práce ešte vyšia, poloha, subdodávateľské siete atd. Navyše mzdové náklady nepredstavujú najvyšie ich výdavky. Tými sú suroviny, materiály. V Slovinsku sa jednoho dňa vláda rozhodla, že zvýši minimálku z asi 500e na 750, iba tak. Dnes má Slovinsko najvyšiu priemernú mzdu z krajín bývalého východného bloku cca 850e. U nás je ten strop na rast ešte vyšší ale to by sme museli mať aj nejaké odbory, nie tú skorumpovanú atrapu ako Kovo ale napríklad brandžové a minimálka jednotná by ani nemusela byť ale na základe kolektívnych podnikových a branžových zmluv ako je to v škandinávii. Ale to by naši ľudia museli držať pri sebe; nezávidieť si tolko, nedonášať, nepráskať jeden na druhého, nepochlebovať nadriadeným ale stáť jeden pri druhom a byť sa spoločne za svoje lepšie postavenie, nakolko trh práce ako vidíme v plošnom raste platov konkurenčne nefunguje a sú tu nepísané kartelové dohody, ktoré ho hlavne v robotníckych a nižšie kvalifikovaných profesiach priam zmrazujú. Tak to sa potom nikto nemôže čudovať, že máme v zahraničí 300 tis ľudí v mladom a strednom veku. Nuž minimálku tam majú ako u nás plat univerzitného profesora, cena potravín plus mínus ako u nás, oblečenie detto, o čosi drahšie nájomné, drahšie v služby ale keď všetko zúčtujú sú na tom oveľa lepšie ako doma.
DezidériusDužda
<< < 1 2 3

 

priemerná mzda na Slovensku prekročila hranicu 1000 €, takže v slovinských 850 je menej
 

 

Sorry tam je chyba: v Slovinsku je minimálka mzda 850 a priemerná 1800
 
Hodnoť

Toto je reakcia

nahnevaného človeka. Či právom, alebo nie, je nepodstatné. On je presvedčený, že právom, VW je presvedčené o opaku. Každá minca má dve strany. Ale je tu jedno memento. Politici na ľudí kašlú. Kašlú dovtedy, kým sa ľudia len hnevajú, vypisujú, poukazujú. Keď prejdú k činom, aj politici trošku precitnú, ako Macron a žlté vesty. Otázka je dokedy ? Teda u nás, v Európe, do kedy ? Nemáme sa zle, nemrieme hladom, smädom, ani bežnými chorobami tretieho sveta. Bude to stačiť ? Niekomu áno, niekomu asi nie. Asi nie je správne, vybiť si svoju frustráciu na nevinnom, ale ak nevie človek zasiahnuť vinného, tak mu nakoniec neostane nič iné. Dokedy ?
 
Hodnoť

 

ja vam neviem. mozete sa hnevat kolko chcete, ale dnes vysiel clanok, ze VW prepustaju cca 3000 ludi - agenturnych zamestnancov.

z toho co pisete, ste asi boli agenturnym zamestnancom (vyplata mi prisla cez agenturu). ked chcem znizovat stavy, najjednoduchsie je to zacat so zamestnancami v skusobnej dobe. nic za tym ine nie je treba hladat. a ten vas mega citany clanok, ze ste boli iba cislom - ako vas ma zamestnavate oznacovat? ved pre VW pracuje skoro 10tisic ludi. rodne cislo je zakazane pouzivat a s osobnymi udajmi je kvoli GDPR tiez problem. proste mam pocit, ze ste si iba potrebovali vybit frustraciu.
 
Hodnoť

 

&#128514;&#128514;&#128514;&#128514;&#128514;& #128514;&#128514;&#128514;&#128514;
 

<< < 1 2 3

Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 3 530
 2. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 1 738
 3. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 1 230
 4. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 1 095
 5. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 1 001
 6. Karolína Olšavská: Vlastnou hlavou 2 - recenzia alebo Ako chutí moc 813
 7. Peter Gregor: Safari pod Tatrami 809
 8. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 807
 9. Peter Lacina: Kto vie čo je mastektómia, nech zdvihne ruku 774
 10. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 726

Rebríčky článkov


 1. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 2. Jozef Kovalík: Sám
 3. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 4. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 5. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 6. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 7. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 8. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť
 9. Vladimír Bohm: Prečo deti nechcú chodiť do školy a pohŕdajú učiteľmi?
 10. Katarína Adamusová: Hranice vo vzťahoch z pohľadu efektivity


Už ste čítali?