Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Práve som pani Veronike Remišovej zavesil nasledovné pod článok o Generálnej Prokuratúre. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Dufajme že sa pani Remišová vyjadrí

A nebude držať bobríka mlčania.
 

Politici sa so spodinou nebavia

Tato politicka zlatokopka detto.
 

Aj autorovi

To tvrdite preto, ze vypisala priznanie podla tlaciva a nie podla zakona, ALE sucasne upozornila na rozpor tlaciva so zakonom? Pretoze za tu pracu, co urobila na odhaleni roznych kauz, z tych najvacsich predrazena kompa za 50 mil € v cene vacsej, ako most, alebo tunel to urcite nemozete pisat. Alebo ste taky rovnostarsky, ze vsetkych politikov pokladate za rovnake spiny? Potom necudo, ze smer vyhrava, ked taky ako Vy nevidia rozdiel medzi nimi a SMEr si kupi tych so sklerozou, co uz stracaju rozum - dochodcov.

A to zhruba plati aj autorovi. Oslovi 20 opozicnikov a prave na Remisovu sa osopi, ze mu nezapadl ado planu, alebo ze sa venuje mozno inej agende. Ja suhlasim, ze tu treba upratat, ale ako vidite dobre, vysetrovanie vrazdy a objednavky dalsich vrazd sa uspesne pohyna dopredu. Tak preco chcete vsetkych vymenit? A za koho? Za tych, co nevedia nas jazyk? Alebo my sa mame vsetci ucit nemcinu?

Pomaly mi zacinate pripadat, ako Martin Daňo, ktory mal dobry naslap, poukazoval na farizejstvo SMERu a potom zrazu behom roka sa obratil, zacal kamosit s Kocnerom a zacal utocit na opozicnych politikov a na novinarov. Bud ho priskripli za nieco, co prestreil, alebo si ho Kocner kupil. To sa este mozno dozvieme. A Vy ste na tom ako pán Kovács po darčeku pre Mečiara?
 
Hodnoť

Určite potrebujeme urobiť...

...všetko pre to, aby sa zložky, ako polícia, súdy, a prokuratúra, odpolitizovali a stali sa nezávislými. Je to jeden zo základných predpokladov pre demokratické fungovanie štátu. Takisto dúfam, že sa p. Remišová k článku vyjadrí a že jej politický prestup nepoškodil.
 
Hodnoť

A zasa hovniváli

Toto je jedno z mála reálnych riešení, ako sa zbaviť hlavných udržovateľov boľševickej hydry na Slovensku. Riešenie je pre slovenský rozpočet bolestivé ale zaručuje v relatívne primeranom čase odvšivenie štátu od tohto druhu darebákov.
 
Hodnoť

 

Jeden osamelý statočný pán tu presne a výstižne pomenuje reálne riešenia zúfalého stavu v tomto "bordeli". Táto vízia ale nemá u nás žiadnu šancu na realizáciu. Národ čuší a nenájde sa tu ani tých povestných sedem statočných. Ale zato preferencie podradných podvodníkov a okrádačov sa u nás držia stále statočne. Zlepšenie v nedohľadne. Skôr naopak. Počuť rehot mafie. Dobrú noc a sladké sny. "To Slovensko naše dosiaľ tvrdo spalo a ešte furt sa neprebralo!"
 
Hodnoť

Absolútned scestný návrh

Pani Remišová má teraz svoj nabitý program a možno ako jediná od vstupu do politiky pracuje naplno i počas dovolenkového obdobia a určite nemôže vyhovieť každému. Iste si prečíta a zhodnotí návrhy, ktorých predpokladám jej prichádza slušné množstvo a ak niektorý z nich bude považovať za dobrý tak ho i zahrnie do svojej koncepcie. Len mi od Vás pripadá neférové týmto spôsobom na ňu tlačiť. Z Vášho príspevku vyplýva, že Vám slušne odpovedala. Čo sa týka Vášho návrhu o prokurátoroch z Rakúska tak ja ho považujem za absolútne nerealizovateľný. Možno by bol vhodný niekedy v roku 1990. Teraz 30 rokov po páde komunizmu je niečo také úplné šialenstvo. Či sa to niekomu páči alebo nie, naše problémy si musíme vyriešiť len my sami, v tejto oblasti a takýmto spôsobom sa v žiadnom prípade nemôžeme spoliehať na zahraničie. Ako dokazujú posledné udalosti, máme tu veľmi schopných tak prokurátorov ako aj vyšetrovateľov, len treba im dať šancu a zreformovať tak prokuratúru ako aj políciu a o tom má pani Remišová celkom jasnú predstavu. K tomu je ale potrebný dobrý výsledok demokratických strán vo voľbách. Ak voľby dopadnú zle, tak myslíte si, že by Váš návrh prešiel?
 

Doplnim

suhlasim s hodnotenim p.Remisovej, hoci ju osobne nepoznam... Ale napr. pod.skusenosti ma moj brat - pokusal sa kontaktovat s KDH - nedostal sa, SAS - rovnako,OLOaNO -rovnako, kancelaria LIpsica /NOVA/+JanaZitnanska - vratnik povedal, za ich aspon 1/2roka nevidel - takze takata je realita na Slovensku - zastupcovia ludu su pre beznych ludi a ich problemy nedostupny... A este horsie to dopadne asi s vladnymi stranami...
Inak s druhou castou s autorom/sedemnastemu/nesuhlasim a suhlasim s J.Kovacom- na Slovensku nie je vhodny kandidat na generalneho prokuratura,ustavnych sudcov - pozrite si lin tu komediu okolo ich volby... Inak mam spoluziaka JuDr -jeho brat a bol v special.oddliely ZN, ktori mlatil ludi aj r .1989 - jeho syn - tiez JUDr uz prebera jeho kancelariu atd.
https://www.reflex.cz/clanek/k...
https://knihy.heureka.sk/analy...
http://analyza.wz.cz/ -doporucujem precitat
takze zaverom mal tu byt cosi ako komunisticky Norimberk v r 1946 odsudenie komunist.zlocincov a zlocincov a\ako bola v Nemecku a Rakusku denacifikacia nacist.vladneho systemu vcitanre sudnictva , tak ma byt aj v byvalych komunist.krajinach dekomunizacia systemu vcitane sudnictva a prokuratury - bez nej sme statom postkomunisticke jmafie na poprednych miestach korupcii atd...
 

 

To, že by k nám prišli sudcovia a prokurátori zo zahraničia považujem za nápad z ríše fantázie absolútne nerealizovateľný.
 

suhlas

ale ako som pisal vyssie -na Sk niet vhodneho kandidata na prokuratura ci sudcu....
Inak napr. v Norimberku to bolo mozne - zahranicni sudcovia a tribunal...
Opat opakujem stale chyba u nas a v celom postkomunistickom bloku nema kto nestranne odsudit komunistcke zlociny a zlocincov..
Inak bolo to mozne aj v pripade byv.Juhoslavie...
 

To sa malo stať

ešte po roku 1989, teraz to je už neaktuálne. Ale ako ukazuje príklad z Nemecka ani to by nestačilo. Nemci mali obrovskú výhodu, že po zjednotení vymenili všetkých sudcov, policajtov i prokurátorov a napriek tonu si pozrite ako dopadli tento mesiac regionálne voľby v bývalých krajinách NDR. Veľmi silní sú práve tam AfD, teda niečo podobné našim náckom. A celkove v Nemecku je silná strana Die Linke, čo sú vlastne komunisti, premenovaná SED )Nemci ani východní nemali stranu s názvom komunistická a SED bola skutočne obdobou komunistických strán v Ostblocku na čele ktorej stál Honecker, predtým Walter Ulbricht). A čo sa týka prokurátorov tak veľmi dobrý je napr. Vasil , Špieko alebo teraz aj Šanta a určite sa nájdu aj viacerí. Tu treba začať od vrchu a prokurátori i sudcovia ak budú vidieť silnú ruku tak väčšina až na vyložených lumpov bude poslúchať. To je v mentalite väčšiny ľudí.
 

Doplnim

treba zacat hlavne zo skolstvom - odobrat nezakonne tituly ako Dankovi a sprisnit kriteria Ved tam odtial vysiel Judr Meciar,Tothova,Danko,Fico,Kalinak a dalsi lumpi....
Inak Spirko a pod. je malo https://dennikn.sk/1055395/pro...
https://finweb.hnonline.sk/eko...
a dla infozakona vsetko na web...
 
Hodnoť

Kto by mal byť generálny prokurátor?

Nebudem sa vyjadrovať k celému článku, ale zareagujem priamo na otázku.
Generálnym prokurátorom by mal byť
- človek vzdelaný, skúsený prokurátor, s morálnou integritou a požívajúci prirodzenú autoritu, rešpekt a dôveru prokurátorov a verejnosti
- človek, ktorý vie vystupovať s rešpektom k partnerom a verejnosti, neznevažuje ich svojou aroganciou a chápe, že jeho poslaním je služba štátu a nie osobná moc
- odborník a odvážny človek, ktorý netoleruje ani neprehliada trestnú činnosť alebo amorálne konanie kolegov, len kvôli vlastným politickým výhodám a pocitu nadprirodzenej moci nad ostatnými smrteľníkmi,
- človek, ktorý je vzorom ľudských aj odborných kvalít pre ostatných prokurátorov.

Súčasný generálny prokurátor podľa môjho názoru a dostupných informácií bohužiaľ nespĺňa ani jedno z týchto kritérií. Najvyšší funkcionári Generálnej prokuratúry udržiavali intenzívne kontakty s osobami podozrivými zo zosnovania zločineckej skupiny a objednávania úkladných vrážd. Prokuratúra je v hlbokom rozklade, v rámci čoho sú poctiví prokurátori vytláčaní a tí, ktorí udržiavajú neprípustnú mieru kontaktov s mocensko-politickými skupinami a dokonca aj organizovaným zločinom sú uprednostňovaní.

Dôsledkom toho je vysoká nedôveryhodnosť viacerých prokurátorov na všetkých úrovniach, zametanie politicky citlivých káuz pod koberec a podozrenie z hromadenia majetku nad legálne príjmy u viacerých prokurátorov. Zo skúsenosti z vlastnej rodiny viem jednoznačne vydokladovať zneužívanie právomocí a dokonca premyslené páchanie trestnej činnosti pod priamym dozorom prokurátora, ale aj bezcharakterný cynizmus a falošnú solidaritu medzi prokurátormi, ktorí radšej zničia život nevinnému človeku a úmyselne poškodzujú jeho zdravie, než aby priznali chybu kolegu.

Prokuratúra si vyžaduje dôslednú očistu a reformu. Náročné a pravidelné previerky bezúhonnosti, bezpečnostnej spoľahlivosti a majetkových pomerov prokurátorov a blízkych osôb musia byť základným kvalifikačným predpokladom pre výkon funkcie prokurátora. Vysokopostavení prokurátori, ktorí s osobou podozrivou z objednávky vraždy J. Kuciaka a jeho mafiou udržiavali intenzívne kontakty, by mali okamžite odísť z prokuratúry. Nestačí ich presťahovať z jedného poschodia prokuratúry na druhé. Sú priamou hrozbou pre nezávislé a riadne vyšetrenie vrážd, nezákonných lustrácii, ďalších objednávok vrážd a verejnosti ešte neznámych zločinov už len svojou prítomnosťou na prokuratúre a demonštráciou vplyvu.

Spoluzodpovednosť za stav prokuratúry, ohrozujúci stabilitu demokratického ústavného zriadenia má aj prokurátorská rada, ktorá nedostatočne vystupuje proti intenzívnym kontaktom niektorých vysokopostavených prokurátorov s organizovaným zločinom, aj voči morálnym a profesijným zlyhaniam prokurátorov.
 


Najčítanejšie


 1. Jozef Sitko: Kňažko (výstižne): „Idioti v politike“ 51
 2. Adam Nochta: „Odporný farizej“ menom Šeliga 28
 3. Martin Fletcher: Vysvědčení v kapse, s námi v Tongu bav se! 27
 4. Pavel Macko: Policajná inšpektorka klamala, čo využil stíhaný sudca Molnár 21
 5. Martin Fletcher: Rock For People Home aneb komorně v Hradci Králové 21
 6. Dominika Dongova: Čo priťahuje ženy? Jeden muž mi dnes povedal.. 20
 7. Martin Fletcher: Open Air Program – Letos jinak aneb skvělá nálada na Kavčím plácku 19
 8. Věra Tepličková: „Choď a ospravedlň sa, povedali mi. Tak som išiel a ospravedlnil som sa.“ 18
 9. Maroš Chmúrny: Užitočný vedľajší efekt Kollárovej diplomovky 9
 10. Júlia Jaššová: Táto princezná sa zachráni sama, 7

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Súdňí hňusoba
 2. Andrej Hossa: Inteligentné hodinky sú trendom súčasnosti!
 3. Július Kovács: Zabudnutý príbeh z východného Slovenska
 4. Ivan Čarnogurský: ŠTÁT, PRÁVO A VEREJNOSŤ
 5. Gabo Németh: Kamelot s očami ako srdce básnika
 6. Martin Fletcher: Vysvědčení v kapse, s námi v Tongu bav se!
 7. Evka Török: Úvahy
 8. Juraj Gonšor: 7 (slovenských) gospelových muzikálov
 9. Marián Tkáč: Na Kollára tlačia. Matovič ukazuje silu. Tlak v kotli stúpa.
 10. Miroslav Galovic: Slovenské Černobyle VII. Bývalá psychiatrická liečebňa v Bytčici. Nový pavilón.


Už ste čítali?